NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024

ogłoszenia duszpasterskie
  1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej warto zdać sobie sprawę z tego, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Jedynego Boga w Trzech Osobach.

Dzisiaj także – Dzień Matki – otoczmy modlitewną miłością nasze Mamy, zarówno te, które mamy, nawet, tuż koło siebie, jak i te, które odeszły do wieczności.

  1. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w kościele będą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00 – po której wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy oraz 18.00.

  1. Bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – Osłonino, przy głównej bramie cmentarza, II ołtarz – Smolno, na ul. Rajskiej, u p. Hewelt, III ołtarz – Połchowo, na ul. Pokoju, u p. Stromskich, IV ołtarz – Mrzezino, przy kościele, na ołtarzu polowym. Jednocześnie prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji oraz o przygotowanie chorągwi i obrazów.

  1. Na Msze świętą o godz. 10.00 i procesję, zapraszamy szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętą.

  1. Przez oktawę Bożego Ciała, procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią wieczorną i nabożeństwem majowym, a od soboty z nabożeństwem czerwcowym, także w niedzielę.

  1. Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do kruchty w kościele.

  1. Społeczność Szkoły Podstawowej w Mrzezinie zaprasza dzisiaj na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w godz. 12.00-15.00. Szczegóły na afiszach.

  1. W najbliższą sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00, nasz Parafianin – diakon Mateusz Glembin, przyjmie w Archikatedrze Oliwskiej święcenia prezbiteratu. W imieniu kandydata do święceń serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

  1. W niedzielę, 2 czerwca o godz. 12.00 Ks. Neoprezbiter odprawi w naszej Parafii swoją Mszę Prymicyjną. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość poszczególne grupy duszpasterskie, ale także całą społeczność naszej Parafii.

  1. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jarosław Kurowski, ostatnio zamieszkały w Smolnie. Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.