– 4 maja – Wspomnienie Świętego Floriana, męczennika –

Św. Florian od wieków czczony jest jako patron strażaków.
Ludzi, którzy w swoim powołaniu każdego dnia realizują przykazanie miłości chrześcijańskiej, którzy często z narażeniem własnego życia, niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia pożarem i innymi klęskami żywiołowymi.
Powtarzając słowa Księdza Proboszcza z dzisiejszego kazania, strażacy mają swoje powołanie w sercu i to ono daje im odwagę i siłę, gdy przychodzi moment wyjazdu na akcję. 🙏😇
Wszystkich strażaków, druhów i druhny, młodzież i dzieci z MDP obejmujemy naszą modlitwą.
W sposób szczególny modlimy się za wszystkich z jednostek znajdujących się w naszej Parafii, a więc OSP Smolno i OSP Mrzezino.
Życzymy Wam wytrwałości w Waszym powołaniu, odwagi i radości w sercach z niesienia pomocy innym.
Niech św. Florian, patron strażaków, czuwa nad Waszą bezpieczną służbą i prowadzi zawsze szczęśliwie do domu.
Dziękujemy za Wasze oddanie, za poświęcenie, za odwagę i troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo. ❤
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” 💙🙏
Publikujemy małą fotorelację z dzisiejszej Mszy Świętej w intencji strażaków i ich rodzin. 😇