III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.
Zachęcamy do częstego czytania Biblii w ramach codziennej modlitwy.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do demontażu wystroju świątecznego i posprzątanie kościoła i terenu przy kościele.
3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. W tym dniu zbierać będziemy zbierać do puszek ofiary na Gdańskie Seminarium Duchowne. Przypominamy, że w naszym seminarium mamy 3 kleryków: diakona Mateusza na roku VI oraz Dawida i Oliwiera na roku pierwszym.
4. W dniu dzisiejszym w naszej archidiecezji trwa akcja „Pola Nadziei na Pomorzu”, która ma na celu wsparcie naszych hospicjów. Ofiary na ten cel można składać do puszek, z którymi stać będą wolontariusze w żółtych koszulkach. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej.
5. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, także te dzisiejsze w niedzielę inwestycyjną. Na gdańską Caritas zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1913 zł.
6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Rott z Mrzezina i śp. Roman Grabowski, a także z Mrzezina, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00.
7. Z racji wyjazdu Księdza Proboszcza na pielgrzymkę, w tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek.