II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.04.2024

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
1. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest ona nazywana też „Niedzielą Białą”. Nazwa ta po-chodzi od zwyczaju noszenia w początkach chrześcijaństwa białych szat przez nowo ochrzczonych przez cały tydzień po Wielkanocy.
2. Zgodnie z naszą tradycją, w Święto Miłosierdzia, w godz. 13.00-17.45, będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
3. Święto Miłosierdzia to też patronalne święto „Caritas”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek na nasza gdańską „Caritas”.
4. Jutro przypada, przeniesiona z 25 marca na dzień 8 kwietnia, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze w naszym kościele o godz. 6.30; dodatkowa o 9.00 i 18.00. W czasie Mszy o godz. 9.0 i 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
5. Chętnych zapraszamy do pomocy w demontażu wystroju świątecznego w kościele. Prace rozpoczniemy jutro, w poniedziałek, od godz. 10.00 po Mszy.
6. Spotkanie pielgrzymów z naszej parafii udających się w dniach 16-23.04. do Fatimy jutro, w poniedziałek, po Mszy wieczornej.
7. Dziękujemy za ofiary w tych dniach złożone na rzecz naszej parafii. Na uczelnie katolickie zebraliśmy 3818 zł.
Z wszelkie dobro i życzliwość z serca dziękujemy!