V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

1. Od dzisiejszej niedzieli, zwanej Niedzielą Męki Pańskiej, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, kiedy to jeszcze bardziej intensywnie pragniemy rozważać tajemnice Męki Pańskiej.
2. O godzinie 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. We wtorek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca. Msze w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00 i uroczysta o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Mrzezina i Rycerzy Kolumba z racji święta patronalnego.
4. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00. Po nabożeństwie, ok. 8.30 Msza święta. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 w kościele. Natomiast, o godz. 19.00, o ile pozwoli na to pogoda, pragniemy w Drodze Krzyżowej przejść do Osłonina. Rozważania będą prowadzili przedstawiciele poszczególnych grup duszpasterskich.
5. W sobotę, 23 marca, przypada dekanalny dzień spowiedzi w naszej parafii. Rozpocznie się ona o godz. 15.00 – przerwa 16.15-16.45. Zapraszamy, prosząc jednocześnie, by nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę. Okazja do spowiedzi w tygodniu od godz. 17.30. W Wielkim Tygodniu praktycznie nie będzie już okazji do spowiedzi, gdyż będziemy jeździli na spowiedź do innych parafii.
6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Podczas Mszy świętych błogo-sławione będą gałązki palmowe. W tym roku, nasza Scholka będzie rozprowadzać zrobione przez dziewczynki palmy. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wy-jazd integracyjny Scholki.
7. W piątek także, pierwszy raz, przez miejscowości naszej Parafii będzie przechodziła Ekstremalna Droga Krzyżowa, trasa „Pełna Petarda”, pod patronatem śp. Ks. Jana Kaczkowskiego. W naszym kościele przewidziana jest stacja V. Niezwykle cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy.
8. Dziś kończymy konkurs parafialny „Baranek wielkanocny”, dziękujemy wszystkim, którzy swoje prace przynieśli. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w Niedzielę Palmową.
9. W dniach 16-24 marca po każdej Mszy Świętej odmawiamy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
10. W zakrystii dostępne są paschaliki w cenie 20 zł.
11. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. W ubiegłą niedzielę taca budowlana wyniosła 7800 zł.