IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2024

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest „niedzielą Laetare”, czyli „niedzielą radości”. W połowie Wielkiego postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.
2. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o godz. 8.00. Przypominamy, że w piątek poranna Msza święta jest w łączności z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Zapraszamy też na drogi krzyżowe organizowane przez wiele środowisk. Więcej informacji na stronie internetowej i FB.
3. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w naszej Parafii w dniach 16-24 marca br., będziemy po każdej Mszy modlić się na nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
4. Z radością pragniemy ogłosić, że zakończył się powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego „Księga Wyjścia” i wśród nagrodzonych mamy osoby z naszej Parafii. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe, klasy młodsze przygotowywały prace plastyczne, natomiast klasy starsze pisały test wiedzy.
W kategorii klas 1-3, III miejsce zajął Mikołaj Pieper.
W kategorii klas 4-6 mamy aż trójkę nagrodzonych:
I miejsce Dorota Wiśniewska
II miejsce Szymon Dampc
III miejsce Mikołaj Kaźmirski
Dziś Laureaci udają się na rozdanie nagród do Parafii św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze. Relacja z tego wydarzenia niebawem pojawi się na fb i stronie internetowej. Serdecznie gratulujemy!
5. Trwa konkurs parafialny dla dzieci. Tym razem zadanie polega na wykonaniu baranka wielkanocnego w formie przestrzennej. Format i materiały dowolne. Termin przynoszenia prac do niedzieli 17 marca włącznie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
6. Kończy się kolejny etap budowy Domu Parafialnego. W piątek została zawieszona wiecha. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne tego dzieła. Także za dzisiejsze ofiary w ramach tacy inwestycyjnej. Można też wspierać budowę wpłatami na konto parafialne. Konto, którego numer zamieszczony jest na stronie internetowej dedykowany jest tylko temu dziełu.
7. W zakrystii dostępne są paschaliki w cenie 20 zł.
8. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzliwość wobec naszej Parafii.