Ekstremalna Droga Krzyżowa

Niebawem czeka nas ważne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy jedna z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie przechodziła przez miejscowości naszej Parafii.
Jest to Trasa Pełna Petarda, która wychodzi z Parafii Kąpino w piątek 22 marca zaraz po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 19.00.
Stacje Drogi Krzyżowej znajdą się w Połchowie, Mrzezinie i Osłoninie.
W naszym parafialnym kościele zaplanowana jest stacja V.
Tak jak Szymon z Cyreny pomagał nieść Jezusowi krzyż, tak teraz my pragniemy wesprzeć pątników, którzy zdecydują się wyruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową trasą Pełna Petarda.
Nasz Parafialny Wolontariat będzie czekał na przybywających z ciepłą herbatą, słodkim poczęstunkiem i dobrym słowem, aby dać siłę do dalszej drogi. ❤😇
Trasa ta jest szczególnie bliska naszym sercom, gdyż patronuje jej śp. Ksiądz Jan Kaczkowski, założyciel Hospicjum w Pucku. 💛💛
Serdecznie dziękujemy organizatorom za włączenie nas w to wyjątkowe dzieło, w którym będziemy od teraz, co roku uczestniczyć.
Parafia Kąpino jest także organizatorem Trasy Piaśnickiej, która wyruszy już po raz trzeci. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami obu tras i całego przedsięwzięcia w załączonym linku.
Każdemu kto zdecyduję się wyruszyć na EDK życzymy siły i wytrwałości w podążaniu za Chrystusem.