I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024

ogłoszenia duszpasterskie
1. Kończymy nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy za ich przeprowadzenie ks. Maciejowi Kuczakowi CM ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Wincentego a Paulo, a także tym wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Mamy nadzieję, że udział w rekolekcjach zaowocuje w naszej przemianie wielkopostnej.
2. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o godz. 8.00 i 17.30. Bezpośrednio po porannej Drodze Krzyżowej zapraszamy na Mszę świętą. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 6.30.
Przypominamy też, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. W sobotę, 24 lutego, o godz. 11.00 Bp Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Kandydaci do bierzmowania odbywają nowennę przed tą uroczystością. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w ich intencji.
4. Ogłaszamy kolejny konkurs parafialny dla dzieci. Tym razem zadanie polega na wykonaniu baranka wielkanocnego w formie przestrzennej. Format i materiały dowolne.
Po ogłoszeniu wyników baranki zabierzecie do swoich domów, aby były ozdobą Waszych wielkanocnych stołów. Termin przynoszenia prac do niedzieli 17 marca włącznie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
5. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. W minionym tygodniu został zalany strop Domu Katechetycznego (relacja na FB).
6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Erlich, lat 74 z Gościcina, długoletniej mieszkanki Smolna. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.