OGŁOSZENIA DUSZSPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 r.

1. Witamy gości i turystów, którzy w naszym kościele są na niedzielnej Eucharystii. Życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: jutro, w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X; we wtorek – wspomnienie NMP Królowej; w czwartek – święto św. Bartłomieja; w sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej.

3. Dzisiaj przypada 1. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Piotra Przyborka. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w Naszych modlitwach.

4. Zbliżają się doroczne uroczystości odpustowe w Swarzewie. Tym razem odbędą się one 3 września. W związku z tym, zapraszamy na spotkanie dotyczące naszej pielgrzymki do Swarzewa. Zarówno w sprawie uczestnictwa w pielgrzymce, jak i tradycyjnego już przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii, w środę po adoracji ok. 19.30. Zapraszamy na to potkanie Panie z Koła Gospodyń, Rycerzy Kolumba, zaangażowanych indywidualnie w przyjęcie pielgrzymów i chętnych do pielgrzymowania w niedzielę do Swarzewa.

5. Praktycznie dzisiejszą niedzielą Ks. Damian Martyka kończy posługę w naszej Parafii. Pragniemy podziękować Ks. Damianowi za Jego otwartość, pracowitość, przykład wiary, za serce dla młodych (ministrantów, młodzieży), ale i dla starszych Parafian. Niewątpliwą zasługą Ks. Damiana jest fakt wyjazdu naszej młodzieży na ŚDM w Lizbonie. Dziękujemy za wierną posługę w konfesjonale, mądrą obecność w szkole i raz jeszcze, za otwarte serce dla każdego.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Na pomoc dla Słowenii zebraliśmy ok. 3980 zł i 55 Euro.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Haliny Pagórek-Szymańskiej z Mrzezina. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

21-27.08.2023 r.

Poniedziałek – 21.08.2023

6.30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalsze błogosł. w rodzinie

18.00 – za zm. rodziców Kaczykowskich i Bizewskich, męża Brunona i syna Ryszarda

Wtorek – 22.08.2023

6.30 – za śp. Wiesława Supińskiego w 5. rocz. śm.

18.00 – za zm. rodziców Annę i Augustyna, męża Jana i brata Feliksa

Środa –23.08.2023

6.30 – za zm. rodziców Helenę i Zygmunta oraz teściów Helenę i Stanisława

18.00 – zbiorowa za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy:

1. – Dz-błag. w 21. Rocz. sakramentu małżeństwa dla Doroty i Jacka Illa i ich dzieci
  2. – o zdrowie dla Wiesława
  3. – za wstawiennictwem św. Maksymiliana o wiarę, nadzieję i miłość; błogosławieństwo w naszych rodzinach i pokój w naszej Ojczyźnie (od III róży matek z Połchowa)
  4. – za śp. męża Stanisława Bradtke oraz zm. rodziców i teściów
  5. – za śp. Romana i zm. z rodziny
  6. – za śp. Martę Kiedrowicz i Leona Karsznia
  7. za śp. męża Antoniego Skierka, syna Czesława; rodziców Skierka i Daleckich, brata Józefa; szwagrów: Brunona i Leona
  8. – za zm. rodziców Wandę i Leona Drzeżdzon oraz siostry Teresę i Agnieszkę
  9. – za śp. męża i ojca Krzysztofa Weyher i dusze w czyścu cierpiące
  10. – za śp. Jadwigę i Pawła Gorlikowskich

Czwartek – 24.08.2023

6.30 – za śp. Helenę, Adama, Pawła, Agnieszkę Flegel oraz śp. Helmuta Rosin w rocz. śm. Heleny

18.00 – za śp. Jana i Ewę Kwidzyńskich oraz Urszulę Pioch i Henryka Miotke

Piątek – 25.08.2023

6.30 – za śp. Marię i Władysława Barzowskich

18.00 – za zm. rodziców Juliannę i Jana Kloka i zm. z rodziny

Sobota – 26.08.2023

6.30 – za śp. Klarę i Tadeusza Petsch; Gertrudę i Alfonsa Hildebrandt oraz Tadeusza Petsch i zm. z rodziny

15.00 – msza ślubna

18.00 – za śp. Jerzego Drożyńskiego w 8. rocz. śm.

Niedziela – 27.08.2023

7.00 – za śp. Gertrudę i Antoniego Nadolskich oraz śp. Jana Kowalskiego

8.30 – za śp. Jadwigę i Elżbietę Ceynowa

10.00 – za śp. tatę Leona Proena w 4. rocz. śm.

12.00 Za Parafian

20.00 – za śp. Marię i Antoniego Erlich