XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023

1. Z woli Ojca Świętego dzień dzisiejszy jest też Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych. Dzisiaj także przypada święto policji, choć z racji niedzieli przeniesione jest na jutro.

2. Dzisiaj przypada rocznica powstania naszej Parafii. Zapraszamy o godz. 12.00 na uroczystą Mszę świętą za Parafian. O godz. 13.15 zapraszamy na nasz cmentarz, by modlić się za zmarłych Proboszczów, Parafian, Budowniczych i Dobroczyńców naszej Parafii. W tym roku nie pójdziemy procesyjnie na cmentarz z uwagi na wzmożony ruch weekendowy i bezpieczeństwo.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: jutro, w poniedziałek (24.07) – wspomnienie św. Kingi; we wtorek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła; w środę (26.07) – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę (29.07) – wspomnienie św. Marty, Łazarza i Marii.

4. W tradycji Kościoła, dzień 25 lipca, to dzień wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona Podróżnych. Z tej racji, po każdej mszy świętej, błogosławić będziemy kierowców i pojazdy, a także rowery, wózki. Tradycyjnie też, przy okazji poświecenia pojazdów, zbieramy ofiary na paliwo do samochodów misjonarzy.

5. W środę, we wspomnienie św. Joachima i Anny, pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach, zarówno tych żyjących, jak i tych, którzy już odeszli do Pana.

6. W tym tygodniu rozpoczynają się Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę. Jako pierwsza wyruszy we wtorek 42. Kaszubska Piesza Pielgrzymka, w środę 38. Pielgrzymka Gdyńska, a w czwartek 41. Pielgrzymka Gdańska. Wspierajmy pielgrzymów w dniach ich „rekolekcji w drodze” naszą modlitwą.

7. W tym tygodniu w pożarze w Smolnie ucierpieli mieszkańcy domu przy ul. Puckiej. Swoimi ofiarami do puszek po mszy wesprzyjmy poszkodowanych. Za okazany dar serca bardzo dziękujemy.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi.