IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2021 R.

1. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Warto zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy choć trochę postąpiłem na drodze osobistego nawrócenia.
  1. Zachęcamy do gorliwego przeżywania nabożeństw pasyjnych – drogi krzyżowej w piątek i gorzkich żali w niedzielę.
  1. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. będzie na porannej drodze krzyżowej, a po południu od godz. 1630.
  1. Dziękując za dotychczasowy dar serca, zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej oraz wszelkich artykułów spożywczych i codziennego użycia. Na bieżąco przekazujemy to mieszkańcom z Ukrainy przebywających w naszej parafii.
  1. 20 kwietnia minie rok od rozbiórki pierwszego kościoła parafialnego. Była to budowla tymczasowa, a stan techniczny pogarszał się z każdą chwilą. Dla upamiętnienia starego kościoła zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy teren zieleni, ołtarz polowy i ustawiliśmy ławki. Cały teren pokrywa się z obrysem kościoła, a ołtarz polowy jest wzniesiony nad starym prezbiterium. W ołtarzu polowym ustawiliśmy figurę Pani Fatimskiej. Ołtarz, figura oraz widoczny krzyż i rosnące drzewka ozdobne są podświetlane. Pozostałe figury ze starego kościoła znajdują sią aktualnie na plebanii i zostaną wykorzystane w planowanej świetlicy parafialnej.
  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z niezwykłym poświęceniem angażowali się w rozbiórkę a następnie w realizację upamiętnienia starego kościoła. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 166 142 zł. Do spłaty zostało nam jeszcze 36 000 zł. Należności te będziemy spłacać na bieżąco w najbliższych miesiącach.
  1. Do wieczności odszedł + Józef Krzebietke ze Smolna. Dobry Jezu…

Poniedziałek 28.03.2022

630       + Rodziców Bronisławę i Władysława, męża Leona Jaks – w r. śm. ojca

1800     1. + Danutę Dettlaff /26 greg./