V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022 R.

1. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Bardziej skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta dla wszystkich, do udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach.
  1. W najbliższy piątek droga krzyżowa w kościele będzie tylko o godz. 800. Natomiast wieczorne nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 1900 w kościele i rozważając poszczególne stacje, w ciszy przejdziemy lasem nad zatokę w Osłoninie. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy i latarek. Rozważania do każdej stacji przygotują małżonkowie z Domowego Kościoła.
  1. Dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze zbierają datki, które zasilą budżet Puckiego Hospicjum. W podziękowaniu przekazują żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję.
  1. Mieszkańcy z Ukrainy przebywający w naszej parafii, składają z serca płynące podziękowanie za wszelką okazywaną pomoc i życzliwość.
  1. Nadal zachęcamy do składania w kruchcie kościoła jałmużny wielkopostnej oraz wszelkich artykułów spożywczych i codziennego użycia.
  1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Podczas wszystkich mszy świętych pobłogosławimy gałązki palmowe oraz odczytana zostanie Męka Pańska.
  1. By dać możliwość duchowego przygotowania się do świąt zapraszamy codziennie do spowiedzi św. Od poniedziałku do piątku, przed poranną mszy św. i po południu od godz. 1730. Natomiast w sobotę odbędzie się spowiedź dekanalna z większą ilością kapłanów w godz. od 1500 do 1630 i od 1700 do 1800. Prosimy sukcesywnie korzystać ze spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnią chwilę, gdyż w Wielkim Tygodniu spowiedzi nie będzie, ponieważ będziemy spowiadali w innych parafiach naszego dekanatu.
  1. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest artykuł o naszym kościele i parafii. Można go nabyć w zakrystii. Serdecznie polecamy.
  1. Kolekta za tydzień będzie miesięczną ofiarą inwestycyjną na pokrycie należności za ostatnio wykonane prace upamiętniające pierwszy kościół.
  1. Pogrzeb + Leokadii Krzebietke ze Smolna, odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 1000. Dobry Jezu…

Poniedziałek 04.04.2022

630       + Męża Romana i + z rodz. Damaszke

1800     1. + Rodziców Annę i Stefana Barra, Erykę, Zygmunta Brejtszof, babcie i dziadków z obu stron