III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022 R.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nawrócenie, które ma się dokonać głównie w naszym sercu. Niech pomogą nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne: modlitwa, post, jałmużna oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej i niedzielnych gorzkich żalach.
  1. Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Przeżywamy dzisiaj w parafii Uroczystość Bierzmowania. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do ożywienia codziennej modlitwy do Ducha Świętego o Jego dary.
  1. Grupę synodalną zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po wieczornej adoracji.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkiego rodzaju artykuły składane w kruchcie kościoła. Na bieżąco przekazujemy je dziewięciu rodzinom z Ukrainy mieszkającym na terenie naszej Parafii.
  1. W minionym tygodniu zabetonowaliśmy konstrukcję i ustawiliśmy nowy krzyż misyjny przed kościołem, który został zniszczony w czasie ostatnich wichur. Pasyjka została również odnowiona i zakonserwowana. Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelki trud włożony w realizację tego zadania.
  1. W dniu 10 marca br. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupa Zbigniewa Zielińskiego biskupem koadiutorem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Biskup Zbigniew w czasie blisko siedmioletniego posługiwania jako biskup pomocniczy naszej archidiecezji odwiedził niemal wszystkie parafie, pełniąc w różnym wymiarze swoją pasterską misję. Bogate doświadczenie kapłańskie wyrażało się w jego wielkiej dyspozycyjności i gotowości do pełnienia posługi pasterskiej pośród wiernych wszystkich stanów, ku zbudowaniu tych, którzy z niej obficie korzystali.
    Za tę posługę i budującą kapłańską postawę wszyscy serdecznie biskupowi Zbigniewowi dziękujemy i życzymy obfitości darów Bożych i mocy Ducha Świętego w nowej diecezji. Dziękujemy i otaczamy go modlitwą, aby z równie wielką skutecznością mógł posługiwać i przewodzić wspólnocie wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
    Zapraszam wszystkich wiernych na Mszę Świętą dziękczynną za posługę biskupa Zbigniewa w naszej archidiecezji do archikatedry oliwskiej w przyszłą niedzielę, 27 marca o godz. 18.00 Arcybiskup Tadeusz Wojda
  2. Do wieczności odszedł + Władysław Koss z Mrzezina. Dobry Jezu…

Poniedziałek 21.03.2022

630       1. + Kazimierza Rumkowskiego – w 5 r. śm., dusze w czyśćcu cierpiące

1. 2. + Mieczysława Proch – miesiąc od pogrzebu

1800     1. + Danutę Dettlaff /19 greg./

1. 2. + Zbigniewa Wickiego

Wtorek 22.03.2022

630       + Rodziców Stefanię i Piotra Supińskich, rodzeństwo z rodz. Wychodnik, Jarosława Kijewskiego i + z rodziny

1800     1. + Danutę Dettlaff /20 greg./

1. + Jerzego, Leokadię, Franciszka, Łucję Derc

Środa  23.03.2022

630       1. O zdrowie i Boże błog. w rodzinie – za wstawiennictwem MBNP

1. O zdrowie, Boże błog. i opiekę MBNP dla Benedykta Hewelt z okazji urodzin – intencja od chrześniaka Benedykta z rodziną

1800     1. + Jana i Otylię Nadolskich i + z rodziny

1. + Jana i Marie Klein – w r. śm. mamy
  2. + Rodzeństwo Marię, Leona i Jana Bigott, rodziców Marię i Stanisława Bigott
  3. + Genowefę Karsznia – w r. śm., dziadków z obu stron
  4. + Jana Białk
  5. + Jadwigę, Władysława, Barbarę, Jana i + z rodziny
  6. + Annę, Jana, Stefanię, Pawła Karsznia, Gintera Walter
  7. + Hannę Tuchlińską – w 2 r. śm.
  8. + Danutę Dettlaff /21 greg./

Czwartek 24.03.2022

630       + Braci Andrzeja i Daniela – w r. śm. Daniela

1800     1. + Danutę Dettlaff /22 greg./

1. + Rodziców Helenę i Franciszka Długi – w 36 r. śm. ojca, Antoniego Hirsch, Adama, Franciszka i Benedykta

Piątek 25.03.2022

830       + Gertrudę Rathnau – miesiąc od pogrzebu

1800     1. + Danutę Dettlaff /23 greg./

1. + Gertrudę i Franciszka Elwart, Marię i Franciszka Kos, Bronisławę i Leona Nadolskich

Sobota 26.03.2022

630       + Wiesława Supińskiego

1800     1. + Danutę Dettlaff /24 greg./

1. + Franciszka i Zofię Hincka, brata Stefana

IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

700       + Hildegardę i Pawła Piontke, Jadwigę, Xawerego i Teresę Geisler

830       + Rodziców Annę i Franciszka Szlaga – w r. śm. mamy, Tadeusza i Urszulę

1000     + Danutę Dettlaff  /26 greg./

1200     Za parafian

1800     + Jerzego Kimsa – w 10 r. śm.