V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2023

ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; w środę (1.05) – wspomnienie św. Józefa, robotnika; we czwartek (2.05) – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek (3.05) – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; w sobotę (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

2. Przez cały miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w niedziele i święta o 17.30, a w dni powszednie w łączności z Mszą wieczorną.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W czwartek modlić się będziemy o powołania do służby w Kościele.

5. W piątek, w uroczystość Królowej Polski, 3 maja, Msze wg porządku niedzielnego. Jest to także 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791).
Jest to także pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi podczas Mszy świętych.
Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja Adoracji Pana Jezusa do porannej Mszy w sobotę.

6. W sobotę o godz. 8.30 nabożeństwo I soboty. O poprowadzenie różańca prosimy Róże ze Smolna.
W sobotę też, we wspomnienie św. Floriana, zapraszamy strażaków OSP Mrzezino i Smolno z rodzinami o godz. 18.00 na Msze świętą z okazji święta Patrona.

7. Chorych odwiedzać będziemy:
     Proboszcz – w czwartek 2.05 – Mrzezino, a w sobotę – 4. 05. Smolno i Osłonino
     Ks. Beniamin – w sobotę – 4.05. część Mrzezina i Połchowo

8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, ale nie tylko:
— na Gdańskie Seminarium Duchowne zebraliśmy 2727 zł,
— na rzecz hospicjów w ramach „Pól nadziei” – 6716,88 zł.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Bolin ze Smolna. Zmarłych, szczególnie śp. Andrzeja, polećmy Miłosierdziu Bożemu.