III NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, którego hasłem są słowa: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27).
26 stycznia (piątek) – XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni.
2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom Bożego Błogosławieństwa, zdrowia, kochających wnuków i opieki patronów naszej Parafii – Aniołów Stróżów.
3. Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się w naszym kościele w następną niedzielę 28 stycznia o godzinie 16.00.
Akcja ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację dla Mai i Dawida, dwójki dzieci z naszej parafii, które potrzebują naszego wsparcia.
Dodatkowo w tym dniu po każdej Mszy świętej będzie możliwość zakupienia pysznych ciast, środki z ich sprzedaży także zasilą konto tej akcji.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć tą akcję poprzez upieczenie ciasta, serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie wypieków do kościoła, w sobotę 27 stycznia między godziną 13.00-14.00
4. Trwają wizyty kolędowe w naszej parafii.
Plan kolędy na nadchodzący tydzień:
MRZEZINO
Poniedziałek – 22.01.2024: Nowa, Św. Jana, Spokojna, Topolowa
Wtorek – 23.01.2024; Polna, Wrzosowa, Brzozowa, Dębowa, Bukowa, Jesionowa, Leśna
POŁCHOWO
Środa – 24.01.2024: WIDLINO, Lipowa, Dworcowa, Szkolna, Cicha,
Czwartek – 25.01.2024: Długa, Górska, Pucka, Kolorowa, Spacerowa, Osiedlowa, Wesoła, Spokojna
Piątek – 26.01.2024: Łąkowa,
Sobota – 27.01.2024: Owocowa, Żytnia, Nowa, Mleczna, Pszenna, Zielona, Graniczna, Słoneczna, Polna. Północna
5. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, także te kolędowe przeznaczone m.in. na budowę świetlicy parafialnej.
6. W tym tygodniu pożegnaliśmy odchodzących do wieczności: śp. Leona Jeschke z Mrzezina oraz śp. Janusza Dopke i Franciszka Potrykusa z Połchowa.
Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.
Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.