Parafialna akcja charytatywna

Zakończyliśmy naszą świąteczną, parafialną akcję charytatywną. ❤
Brakuje nam słów, aby opisać to, co działo się w naszym kościele w ciągu ostatnich trzech tygodni. 🥰😍
Przygotowany świąteczny kosz praktycznie codziennie musiał być opróżniany, aby zrobić miejsce dla kolejnych darczyńców.
To było niesamowicie jednoczące działanie wszystkich naszych parafian.
Widzieliśmy dzieci, młodzież, seniorów, strażaków, przedstawicieli szkół i sklepów, każdy ze swoim upominkiem i uśmiechem na twarzy przychodził do kościoła. 👏👏👏
Jest to kolejny dowód na to, że w Parafii Mrzezino, a więc w Mrzezinie, Osłoninie, Połchowie, Smolnie i Widlinie mieszkają ludzie z wielkimi sercami, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.
Serce naszej Parafialnej Rodziny bije bardzo mocno.
Wielkie świąteczne DOBRO stało się WASZYM udziałem. ❤❤❤
W związku z tym, że ilość prezentów jest tak duża postanowiliśmy obdarować jeszcze inne dzieci.
Przygotowaliśmy czternaście imiennych paczek dla podopiecznych z „Domu dla Dzieci” w Rumi, a także dwa ogromne kartony zabawek, przyborów szkolnych i świątecznych gadżetów dla „Domu Dziecka w Janowie” także w Rumi.
Natomiast największa ilość upominków zostanie dostarczona zgodnie z celem akcji do małych pacjentów Oddziału Onkologii dziecięcej w Gdańsku.
Dzięki temu podziałowi jeszcze więcej dzieci uśmiechnie się w wigilijny wieczór. 😊😊
Papież Franciszek często powtarza te słowa: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
Drodzy Parafianie – wykonaliście przepiękny gest miłości wobec drugiego. ❤
A na zdjęciach możecie zobaczyć jak dużo darów wspólnie zgromadziliśmy.
To Wasza zasługa! Z serca dziękujemy! 💙🫶❤

Więcej zdjęć na Facebooku: