Ochrona danych osobowych – Pobierz tutaj[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_title type=”4″ style=”underline” align=”left” top=”small”]Kliknij w dział aby przeczytać szczegóły:[/trx_title][trx_accordion initial=”1″ icon_closed=”icon-lightbulb-light” icon_opened=”none” style=”1″][trx_accordion_item title=”Biuro parafialne i biblioteka parafialna:”][vc_column_text]Biuro parafialne jest czynne:
Poniedziałek 16:00 – 17:45
Czwartek 9:00 – 10:00[/vc_column_text][/trx_accordion_item][trx_accordion_item title=”Chrzest”][vc_column_text]Dokumenty, które należy przedstawić w biurze parafialnym zgłaszając chrzest:
- Odpis aktu urodzenia dziecka
- Akt sakramentu małżeństwa (dotyczy osób spoza parafii)
- Dane personalne rodziców i chrzestnych
- Zaświadczenie, że chrzestni są praktykującymi katolikami (dotyczy tylko chrzestnych spoza parafii)
- Jeśli dziecko jest spoza parafii konieczna jest zgoda proboszcza miejsca zamieszkania.
- Metryka chrztu – dotyczy osób ochrzczonych poza parafią. Metryka winna być wydana nie wcześniej jak 3 miesiące przed ślubem.
- Dowody osobiste narzeczonych.
- Dane personalne świadków
- Zaświadczenie o odbytym kursie przedmałżeńskim
- Zaświadczenie z USC (dotyczy ślubów konkordatowych) lub dokument związku cywilnego.
- W przypadku wdowców – akt poprzedniego małżeństwa i akt zgonu współmałżonka
- W przypadku rozwodników po ślubie cywilnym – akt rozwiązania poprzedniego związku.
Na Chwałę Bożą i ku czci Świętych Aniołów
Roku Pańskiego 1933 w niedzielę VII po Zielonych Świątkach dnia 23 lipca, gdy na Stolicy Piotrowej w Rzymie zasiadał J. Św. Ojciec św. Pius XI, gdy Prezydentem Rzeczypospolitej był p prof. Ignacy Mościcki, biskupem chełmińskim J. E. ks. dr Stanisław Wojciech Okoniewski, starostą powiatu morskiego p. Stefan Wendorff, poświęcił proboszcz pucki ks. Edmund Fittkau ten pierwszy kościół w Mrzezinie, na chwałę Bożą i ku czci świętych Aniołów Stróżów.
Towarzystwo Budowy Kościoła w Mrzezinie założono dnia 25-go czerwca 1921r. Od maja 1930r. należeli do zarządu: ks. Edmund Fittkau, proboszcz w Pucku – prezes, Józef Koss kołodziej z Połchowa – wiceprezes, Paweł Góra nauczyciel z Mrzezina – sekretarz, Jan Jeka rolnik z Mrzezina – skarbnik.
Rysunek kościoła wykonał architekt Wojciech Liebert z Pucka według projektu proboszcza puckiego i p. Leona Wysockiego obywatela ziemskiego z Pucka.
Nad budową czuwali i nią kierowali Józef Koss z Połchowa i Teofil Jaskółka sołtys z Mrzezina. Koronę zawiesił na kościele cieśla Józef Koss z Pucka dnia 20-go sierpnia 1932r.
Niech dokument ten po wszystkie czasy świadczy, że kościół – z również nową plebanią – stanął ofiarą i pracą ludności miejscowej. Niech to będzie dowodem, jak bardzo przywiązanym był lud kaszubski za naszych czasów do św. Kościoła Katolickiego.
Oby Aniołowie Stróże, Patronowie nowego kościoła, swój wierny lud zawsze prowadzili drogą Bożą!
Amen.[/vc_column_text][/trx_accordion_item][/trx_accordion][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]