XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024

ogłoszenia duszpasterskie
1. W dzisiejszą niedzielę gościmy nowo wyświeconego wczoraj diakona Szymona Reinke, pochodzącego z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie. Tym razem jest On urzędowo-służbowo, by dzielić się słowem Bożym, dać świadectwo. Tradycyjnie już, w ostatnią niedzielę czerwca, przedstawiciele Gdańskiego Seminarium Duchownego zbierają ofiary na utrzymanie Seminarium. Warto w tym miejscu przypomnieć, że mamy jeszcze dwóch klerków: Oliwiera i Dawida, który jest na urlopie dziekańskim. Ich także otoczmy naszą życzliwością i modlitwą.
2. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy do niedzieli włącznie. Dzisiaj nabożeństwo o godz. 17.30 – odprawiane przez diakona Szymona. W tygodniu, w łączności z wieczorną Mszą świętą.
3. Z racji jutrzejszej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, już dziś zapraszamy na Mszę św. do Osłonina, po której tradycyjnie będą puszczane wianki na wody Zatoki Puckiej. Po Mszy zapraszamy wszystkich na ognisko z kiełbaskami przy Wiejskim Klubie Kultury w Osłoninie.
4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: jutro, w poniedziałek – wspomniana już – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w czwartek (27.06.) – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy; w piątek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza; w sobotę (29.06.) – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
5. Od przyszłej niedzieli(7.07) przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy nie-dzielnych, które będziemy sprawować o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 i 20.00.
6. Wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy dobrego wypoczynku i wielu pięknych wrażeń.
7. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w sposób czynny do organizacji naszego „Pikniku na rozpoczęcie wakacji”, a także tym, którzy wzięli w nim udział wspierając budowę Domu Parafialnego. W czasie pikniku zebraliśmy po-nad 18 tysięcy złotych. Na budowę, po odliczeniu kosztów, wraz z aukcją zostało przekazane prawie 35 tysięcy złotych. Z serca dziękujemy.
8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, a także na Gdańskie Seminarium Duchowne.