UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 30.05.2024

ogłoszenia duszpasterskie
1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w kościele będą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00 – po której wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy oraz 18.00.
2. Ołtarze przygotowały dzisiaj poszczególne wioski: I ołtarz – Osłonino, przy głównej bramie cmentarza, II ołtarz – Smolno, na ul. Rajskiej, u p. Hewelt, III ołtarz – Połchowo, na ul. Pokoju, u p. Stromskich, IV ołtarz – Mrzezino, przy kościele, na ołtarzu polowym.
3. Przez oktawę Bożego Ciała, procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią wieczorną i nabożeństwem majowym jutro, a od soboty z czerwcowym. Dzisiaj nabożeństwa majowego nie będzie, gdyż zostanie ono odprawione w ramach procesji Bożego Ciała.
W niedziele procesja w łączności z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
4. W najbliższą sobotę, 1 czerwca o godz. 10.00, nasz Parafianin – diakon Mateusz Glembin, przyjmie w Archikatedrze Oliwskiej święcenia prezbiteratu. W imieniu kandydata do święceń serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
5. W niedzielę, 2 czerwca o godz. 12.00 Ks. Neoprezbiter odprawi w naszej Parafii swoją Mszę Prymicyjną. Zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość poszczególne grupy duszpasterskie, ale także całą społeczność naszej Parafii.
6. Najbliższa sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Wyjątkowo, ze względu na uroczystość święceń kapłańskich, nie będzie nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 8.30. Proboszcz, też nie będzie w tę sobotę u chorych, a dopiero w następną.
Natomiast, już dziś, zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą sobotę, 8 czerwca, na godz. 8.30, we wspomnienie liturgiczne Najświętszego Serca Maryi.
7. Już dzisiaj pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, porządkowali teren dawnego kościoła, kosili trawę, a także udekorowali i sprzątali ulice trasy procesji.
8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, także z aukcjami internetowymi na rzecz budowy naszego Domu Parafialnego.