UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024

ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, zwaną także w tradycji polskiej Zielonymi Świątkami kończy się okres wielkanocny. Zesłanie Ducha Świętego jest dniem, w którym Kościół wyszedł na świat, by głosić Chrystusa Zmartwychwstałego.
Dzisiaj też, w czasie Mszy o godz. 10.00 uczniowie klas czwartych obchodzą rocznicę swojej Pierwszej Komunii.
2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Jest to, drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W kalendarzu liturgicznym jeszcze: w czwartek (23.05) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek (24.05) – NMP Wspomożycielki Wiernych.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
4. Szkoła w Mrzezinie zaprasza w przyszłą niedzielę (26 maja) w godz. 12.00-15.00 na Festyn Rodzinny. Szczegóły na afiszu.
5. Na Facebooku powstała grupa: Parafia Mrzezino, razem dla Domu Parafialnego, gdzie odbywają się licytację różnorodnych gadżetów, vocherów i rękodzieła. Cały dochód przeznaczony zostanie na budowę Domu Parafialnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym i kupującym oraz zachęcamy do dalszego uczestnictwa.
6. W najbliższą sobotę (25.05), Ks. Beniamin zaprasza na wspólny wyjazd motocyklowy do Sianowa. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę po adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli ok. godz. 19.30.
7. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej Parafii. W ubiegłą niedzielę, w ramach tacy inwestycyjnej, na spłatę nowego nagłośnienia zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych. Dziękujemy także za dar ołtarza Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w wysokości 3350 zł.
Za wszelkie dobro i zaangażowanie w życie naszej Parafii z serca dziękujemy.