ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 31.03.2024

ogłoszenia duszpasterskie
1. Za okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa życzymy Wam wdzięcznego serca, że możemy świętować Jego bliskość i miłość. Jeżeli Bóg przebacza nam grzechy i zastawia dla nas stół Słowa Bożego i Eucharystii, to nie dlatego przecież, bo się przyzwyczaił i taką ma tradycję, ale dlatego, że nas kocha.
2. Z całego serca dziękujemy za posprzątanie i przygotowanie kościoła na te święte dni, szczególnie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz terenu wokół kościoła i terenu przy ołtarzu polowym. Bóg zapłać.
3. Cieszymy się z tak uroczystego przebiegu ceremonii Triduum Paschalnego, modlitwę przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. W sposób szczególny dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi, Panu Organiście, Rycerzom Kolumba, młodzieży, strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, osobom niosącym baldachim, sztandary, obrazy.
Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie, w skupieniu i zamyśleniu nad największymi Tajemnicami naszej wiary, brali udział w tych wyjątkowych ceremoniach. Za obecność i każdy przejaw życzliwości – serdeczne Bóg zapłać!
4. Dzisiaj i jutro Msze wg porządku niedzielnego. Jutro tradycyjnie zbierać będziemy ofiary do puszek na uczelnie katolickie.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
— w piątek okazja do spowiedzi od 16.30.
— całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Rozpocznie się nabożeństwem pierwszopiątkowym, a zakończy poranną Koronką do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zapisywanie się do zeszytu na czuwanie.
— w sobotę zapraszamy o 8.30 na Mszę świętą i nabożeństwo I Soboty miesiąca.
6. W najbliższą sobotę, zgodnie z zapowiedzią w czasie „motoświęconki” zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę inaugurującą „sezon motocyklowy”.
7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zgodnie z naszą tradycją, w tym dniu, w godz. 13.00-17.45, będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
W tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na nasza gdańską „Caritas”.
8. Dziękujemy za ofiary w tych dniach złożone na rzecz naszej parafii, a także na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Z wszelkie dobro i życzliwość – Bóg zapłać!