III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024 r.

ogłoszenia duszpasterskie
1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
Droga Krzyżowa tradycyjnie w piątek o godz. 8.00 i 17.30. Przypominamy, że w piątek poranna Msza święta jest w łączności z nabożeństwem Drogi Krzyżowej.
Zatem nie ma mszy o 6.30 – intencje z godz. 6.30 będą odprawione o godz. 8.00. Ofiarodawców tych Mszy, gdyby ta zmiana nie pasowała, prosimy o kontakt w zakrystii.
2. W czwartek, przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu pragniemy modlić się powołania kapłańskie i zakonne, a szczególnie za diakona Mateusza oraz Dawida i Oliwiera.
3. Przypominamy, że w Środę Popielcową rozpoczął się czas Komunii Wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
4. Trwa konkurs parafialny dla dzieci. Tym razem zadanie polega na wykonaniu baranka wielkanocnego w formie przestrzennej. Format i materiały dowolne.
Po ogłoszeniu wyników baranki zabierzecie do swoich domów, aby były ozdobą Waszych wielkanocnych stołów. Termin przynoszenia prac do niedzieli 17 marca włącznie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
5. W zakrystii dostępne są paschaliki w cenie 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
6. Z 8/9 marca w kościele pw. Św. Siostry Faustyny w Pucku odbędzie się tzw. „Noc konfesjonałów”. Początek po Mszy wieczornej. Będzie okazja także do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
7. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej Parafii, także przy okazji bierzmowania. Bardzo dziękujemy rodzinom bierzmowanych – na budowę domu katechetycznego zostało przekazane 5000 zł. Z serca dziękujemy. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca inwestycyjna.
8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Kulwickiego z Osłonina. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.