ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023 r.

ogłoszenia duszpasterskie
1. Obchodzimy dzisiaj Święto Świętej Rodziny. To szczególna okazja do modlitwy za rodzinę. Przed błogosławieństwem zapraszamy małżónków, by odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 
2. Dzisiaj też ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 17.30. O godz. 18.00 odprawimy Mszę dziękczynną za Stary Rok. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji i modlitwy o 17.00.
 
3. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Z racji Nowego Roku pragniemy złożyć najlepsze życzenia bożego błogosławieństwa, realizacji planów, zdrowia i życzliwości ludzkiej na każdy dzień. Pierwsza Msza o godz. 8.30.  Pozostałe jak w niedzielę, czyli: 10.00, 12,00 i 18.00. Przypominamy, iż w Nowy Rok uczestnictwo w Mszy świętej dla katolików jest obowiązkowe.
 
4. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli – najstarsze święto kościelne. Msze wg porządku niedzielnego. Zgodnie ze zwyczajem poświęconą kredą pisać będziemy na drzwiach naszych pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. W dzisiejszych czasach oznaczenie drzwi własnego domu ma wartość religijnego świadectwa.
 
5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek na Mszy porannej oraz od godz. 16.30. W piątek, z racji spowiedzi, nie ma kolędy, a więc Msza wieczorna o godz. 18.00.
 
6. Zapraszamy na całonocną adorację z okazji pierwszego piątku. Rozpoczęcie nabożeństwem pierwszopiątkowym. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi przez pierwszą godzinę adoracji.
 
7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
 
8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, a także kolędowe, które będą przeznaczone m. in. na budowę domu parafialnego.
 
9. Plan kolędy na najbliższe dni:
— Wtorek – Dolna, Polna
— Środa – Jana Pawła II, Piękna, Południowa
— Czwartek – Pucka str. parzysta i nieparz. do rzeki.
 
10. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Styn, ostatnio zamieszkałej w Berlinie. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.