IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023 r

ogłoszenia duszpasterskie
1. Dzisiaj przypada IV niedziela Adwentu i jest to zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień w duchu pojednania i miłości. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej. Rozpocznijmy ją tradycyjnie odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, życzeniami i podzielmy się opłatkiem. Potem, niech nie zabraknie wspólnego śpiewu kolęd. Msze o godz.: 7.00; 8.30; 10.00, 12.00, (nie ma mszy o 18.00).
 
2. O 15.00 zapraszamy na Mszę wigilijną dla dzieci, w czasie której modlić się będziemy za małżonków oczekujących narodzin swojego dziecka oraz małżonków pragnących mieć potomstwo. Po Komunii udzielimy wspomnianym małżonkom specjalnego błogosławieństwa.
 
3. O godz. 22.00 zapraszamy na Mszę wigilijną, a o północy na tradycyjną Pasterkę, w czasie której będą zbierane ofiary na „Fundusz Ochrony Życia”, czyli m.in. na Dom Samotnej Matki w Matemblewie.
 
4. W dzień Bożego Narodzenia Msze o godz.: 8.30; 10.00; 12.00 i 18.00.
 
5. Są jeszcze małe świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 10 zł. W zakrystii dostępny jest także opłatek. Młodzież rozprowadza dzisiaj świąteczne sianko. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży naszej Parafii.
 
6. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w parafialną akcję charytatywną Świąteczne Anioły Parafii Mrzezino. W minionym tygodniu prezenty zostały dostarczone do SP nr 90 w Gdańsku, która opiekuje się oddziałami dziecięcymi UCK w Gdańsku, a także do „Domu Dzieci” w Rumi oraz „Domu w Janowie” także w Rumi. Radość dzieci była ogromna. Oficjalne podziękowania zostały opublikowane na fb oraz stronie internetowej.
 
7. Uruchomiliśmy stronę internetową naszej parafii. Zapraszamy do jej odwiedzenia.
 
8. Od środy rozpoczynamy wizytę kolędową. W tym okresie od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy o godz. 18.00, a tradycyjnie o 15.00, po której ruszać będziemy na kolędę. W soboty kolędować będziemy od godz. 12.00. Więcej szczegółów w ogłoszeniach świątecznych. W tym roku rozpoczynamy kolędę od Osłonina i Smolna.
 
Plan kolędy na najbliższy tydzień:
— środa 27.12 – Osłonino: Leśna, Lipowa, Sportowa, Słoneczna, Bursztynowa, Rybacka
— czwartek 28.12 – Osłonino: Szkolna, Tęczowa, Młyńska, Św. Piotra, Kasztanowa
— piątek 29.12 – Smolno: św. Rocha, Jantarowa, Błękitna, Kwiatowa, Klonowa, Orzechowa
— sobota 30.12. – Smolno: Spokojna, Cicha, Leśna, Młyńska, Topolowa, Machoniowa
 
9. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, również te przy roznoszeniu opłatka, jak i te na rzecz młodzieży naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół i dekoracje na święta. Za wszelkie dobro i życzliwość dziękujemy.
 
10. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Urszula Stromska z Mrzezina. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.