III NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023 r

ogłoszenia duszpasterskie
 
1. W Kościele katolickim III niedziela Adwentu nazywana jest niedzielą gaudete, czyli niedzielą radości. Nazwa niedziela gaudete pochodzi od słów antyfony na wejście: Gaudete in Domino, czyli Radujcie się w Panu. Zaproszenie do radości jest umotywowane tym, co czytamy w liście do Filipian: Pan jest blisko. Prorok Izajasz nazywa Chrystusa Emmanuelem, czyli Bogiem z nami.
 
2. Zapraszamy na roraty, zarówno dorosłych, jak i dzieci o od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Roraty poprzedza o godz. 6.00 śpiew Godzinek ku czci NMP.
 
3. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za rozniesienie opłatków po naszych domach. Złożone przy tej okazji ofiary są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 
4. Młodzież rozprowadza dzisiaj świąteczne sianko. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd na Jubileuszowe Światowe Dni Młodzieży do Rzymu w 2025.
 
5. Kończymy dzisiaj Akcję charytatywną: Świąteczne Anioły Parafii Mrzezino. Zbiórka zabawek dla małych pacjentów z Oddziału Onkologii Dziecięcej GUM-ed w Gdańsku wypadła bardzo dobrze. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.
 
6. Trwają prace przy budowie „Domu Parafialnego”. Polecamy to dzieło wsparciu modlitewnemu i materialnemu. Konto parafialne jest w całkowitej dyspozycji do tego dzieła.
 
7. Wigilia przypada w tym roku w następną niedzielę. Msze wg następującego porządku: 7.00;8.30;10.00;12.00. O godz. 15.00 (wigilijna dla dzieci).
O godz. 22.00 zapraszamy na Mszę wigilijną, a o północy na tradycyjną Pasterkę, w czasie której będą zbierane ofiary na „Fundusz Ochrony Życia”.
 
8. Kancelaria z racji spowiedzi w dekanacie czynna w poniedziałek 16.00-17.00, w czwartek od 9.15-10.00. W sobotę kancelaria nieczynna.
 
9. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie rorat oraz w czasie adoracji środowych.
Spowiedź dekanalna w naszej parafii w środę od godz. 15.00 – przybędą księża z innych parafii.
 
10. W piątek zapraszamy Panie i Panów do gruntownego sprzątania kościoła i jego dekorowania.
 
11. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii.
 
12. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Klebba z Połchowa, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Mateusza Doba z Mrzezina. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu Miłosierdziu Bożemu.