JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto Patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz Akcji Katolickiej. Jest to też Światowy Dzień Młodzieży w diecezji.

2. W czwartek przypada święto św. Andrzeja, Apostoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę w czasie adoracji i w piątek podczas mszy porannej i od godz. 16.30.

4. Zapraszamy na pierwszopiątkową całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Odbywać się będzie w ciszy. Przez pierwszą godzinę adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Więcej szczegółów na FB. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę, 2 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo – pierwszej soboty. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 8.30 Mszą świętą. Zapraszamy Parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca. Będzie to też okazja do zmiany tajemnic różańcowych. Pozostałe Msze bez zmian o 6.30 i 18.00.

6. W piątek i sobotę będziemy odwiedzać z sakramentami naszych chorych.

7. W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w poniedziałek. W czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.

8. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzezinie, zachęcają do wsparcia w zakupie pierwszego w ponad stuletniej historii jednostki proporca. W związku z tym, dzisiaj, po każdej Mszy, będzie możliwość nabycia kalendarza, który jest cegiełką przybliżającą do realizacji tego przedsięwzięcia.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do udziału w akcji charytatywnej: Świąteczne Anioły Parafii Mrzezino. Od 3 do 17 grudnia będziemy w naszym kościele zbierać zabawki dla małych pacjentów z Oddziału Onkologii dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku. Dary przynosić można przed każdą Mszą Świętą i składać przy bocznym ołtarzu w specjalnie przygotowanym miejscu.

Pragniemy w duchu świątecznym zjednoczyć naszą parafię we wspólnym czynieniu dobra. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakatach oraz fb.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej Parafii. Zostało uruchomione ogrzewanie, prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Za wszelkie dobro z serca dziękujemy..

27.11-3.12.2023 r.

Poniedziałek – 27.11.2023

6.30 – O przymnożenie wiary, dary Ducha Św., Boże błog. i opiekę MB dla dzieci i całej rodziny