OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE — XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 r.

1. Dzisiaj ostatni raz odprawiamy Msze wg porządku wakacyjnego. Od przyszłej niedzieli msza wieczorna o godz. 18.00.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: jutro, w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna; we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W poniedziałek, 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny zapraszamy w przyszłą niedzielę 3. września o godz. 10.00. Dzieciom z kl. I poświęcimy tornistry z przyborami szkolnymi. Zapraszamy dyrekcje naszych szkół, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na spowiedź przed Mszą poranną, a po południu od godz. 16.30 (szczególnie dzieci i młodzież). Jednocześnie przypominamy, że istotą pierwszego piątku jest przyjęcie Komunii świętej, a nie tylko sama spowiedź i podpis księdza w książeczce. Dlatego też, co ok. 20 minut udzielamy Komunii św. i dopiero po niej kapłan podpisuje dzieciom tzw. pierwsze piątki.

5. W najbliższą sobotę z rana, podejmować będziemy pielgrzymów z Rumii zmierzających do Swarzewa. Bardzo prosimy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich naszych wiosek, Rycerzy Kolumba oraz wszystkich chętnych o pomoc w przygotowaniu i przyjęciu pielgrzymów.

6. Pielgrzymka naszej Parafii do Swarzewa wyrusza o godz. 4.15 w niedzielę, gdyż o godz. 8.30 będzie specjalna Msza, m. in. dla pielgrzymów z naszej parafii. Zbiórka chętnych o godz. 4.00. Szczegóły dotyczące odpustu swarzewskiego na plakacie w gablocie.

7. W związku z obecnością pielgrzymów, chorych naszej parafii odwiedzać będziemy od godz. 10.00.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zygmunt Prena z Mrzezina. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

28.08-3.09.2023 r.

Poniedziałek – 28.08.2023

6.30 – W intencji Józefa z okazji 95.urodzin z prośbą o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże

18.00 – W intencji Mileny z okazji urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

Wtorek – 29.08.2023

6.30 – za śp. Bronisławę i Huberta Konkol; Magdalenę i Huberta Rosinke w rocz. urodzin Bronisławy

18.00 – za śp. Gertrudę Maze w 1. Rocz. śm; ojca Grzegorza i zm. ciotki

Środa –30.08.2023

6.30 – za zm. męża Leona Jaks oraz zm. rodziców Bronisławę i Władysława w rocz. śm. Leona

18.00 – zbiorowa za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy:

1. – za śp. Irenę, Bronisława, Romualda, Ryszarda Miotk oraz Stanisława Busz
  2. – za śp. Agatę i zm. z rodz. Supińskich i Dzierżyńskich
  3. – za śp. Anielę Labuda, Franciszka, siostrę Marię, szwagra Piotra oraz dusze w czyścu cierpiące
  4. – za śp. męża Stefanię, Pawła, Annę, Jana Karsznia; Gintera i zm. z rodz. Walter

Czwartek – 31.08.2023

6.30 – za śp. Rajmunda Hewelt w rocz. urodzin

18.00 – za śp. Stanisława Gohra w 1. rocz. śm.

Piątek – 1.09..2023

6.30 – za śp. Jadwigę i Kazimierza Niemot; brata Ludwika oraz Tadeusza Busz

18.00 – Dz-błag. w 20. Rocz. ślubu Iwony i Tomasza

Sobota – 2.09.2023