OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

1. Od dzisiejszej niedzieli, zwanej Niedzielą Męki Pańskiej, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, kiedy to jeszcze bardziej intensywnie pragniemy rozważać tajemnice Męki Pańskiej.

1. O godzinie 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00. Po nabożeństwie, ok. 8.30 Msza święta.

Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 w kościele. Natomiast, okolo godz. 18.30 (po Mszy św), o ile tylko pozwoli na to pogoda, pragniemy w Drodze Krzyżowej przejść do Osłonina. Rozważania będą prowadzili przedstawiciele poszczególnych grup duszpasterskich.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Ks. Damian będzie odwiedzał przed południem swoich chorych. Proboszcz swoich chorych będzie odwiedzał w Wielki Piątek.

1. W sobotę także, przypada dekanalny dzień spowiedzi w naszej parafii. Rozpocznie się ona o godz. 16.00. Zapraszamy, prosząc jednocześnie, by nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę. Okazja do spowiedzi w tygodniu od godz. 17.30. W Wielkim Tygodniu praktycznie nie będzie już okazji do spowiedzi, gdyż będziemy jeździli na spowiedź do innych parafii.

1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Podczas Mszy świętych błogosławione będą gałązki palmowe. W tym roku, nasza Scholka będzie rozprowadzać zrobione przez dziewczynki palmy. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd integracyjny Scholki.

1. Do skarbonek w kruchcie kościoła, możemy składać naszą jałmużnę wielkopostną, przeznaczoną w tym roku na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

1. W zakrystii dostępne są paschaliki w cenie 15 zł.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii.

27.03-2.04.2023 r.

Poniedziałek – 27.03.2023

6.30 – Dz-błag. dla Andżeliki z okazji 2. urodzin

18.00 – O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Urszuli w 80-te urodziny

Wtorek – 28.03.2023

6.30 – za śp. Bronisławę i Franciszka Rambiert; Jadwigę i Józefa Miłosz oraz zm. z rodziny

18.00 – za śp. Władysławę i Antoniego0 Hallmann oraz zm. z rodziny Ellwart

Środa – 29.03.2023

6.30 – za rodziców Elżbietę i Feliksa, Jadwigę i Józefa oraz zm. z rodz. Jaks i Walter

18.00 – zbiorowa za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy:

1. – za śp. Leokadię Krzebietke w 1. roczn. śm.
  2. – za śp. Agnieszkę i Władysława Cejnowa w 5. roczn. śm. mamy oraz Magdalenę i Huberta Rosinke
  3. – za zm. rodziców Bronisławę i Władysława oraz męża Leona Jaks w roczn. śm. ojca
  4. – za zm. rodziców Cecylię i Edwarda Lasek; Czesławę i Brunona Litke w roczn. śm. mamy
  5. – za śp. Tadeusza Momentowskiego; zm. z rodz. Momentowskich oraz śp. Mieczysława Proch
  6. – za śp. Wiesława Supińskiego
  7. – za śp. siostrę Marię oraz braci Leona i Jana
  8. – za dusze zm. rodziców Anastazji i Leona Mampe; Krystynę i Józefa Marciniak; cioci Stefanii Necel oraz dziadków z obojga stron

Czwartek – 30.03.2023

6.30 – za śp. Jadwigę i Józefa Mania

18.00 – za śp. Pawła i Helenę Samel w roczn. śm. ojca

Piątek – 31.03.2023

Ok. 8.30 – za śp. Marię i Jana Pioch i dziadków z obojga stron

18.00 – za śp. Edmunda i Helenę Hildebrandt; Stanisława i Helenę Gawrońskich w urodziny mamy Heleny

Sobota – 1.04.2023

6.30 – za śp. Jadwigę Lewandowską o miłosierdzie Boże i łaskę zbawienia w 1. roczn. śm.

18.00 – za zm. rodziców Eugenię i Grzegorza Hildebrandt; Grażynę i Andrzeja Palachowskich

Niedziela – 2.04.2023

7.00 – za śp. Leona i Pelagię Plutowskich

8.30 – za zm. rodziców Teresę i Romana Dorsz; braci Mariana i Józefa oraz Jana Kwarta