OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11. 06. 2023

1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej po mszach wieczornych, które łączymy z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek, na zakończenie Oktawy, święcić będziemy wianki z kwiatów i ziół leczniczych.

Dzisiaj nabożeństwa czerwcowego o 17.30 nie będzie, gdyż będzie ono odprawione w łączności z sumą o godz. 12.00 i procesją eucharystyczną.

1. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Z racji uroczystości nie ma postu.

3.W kalendarzu w tym tygodniu jeszcze: – w poniedziałek (12.06) – wspomnienie błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, kmdra Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego oraz s. Alicji Kotowskiej; w wtorek  (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; w środę (14.06) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w sobotę (17.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Jeżeli pogoda pozwoli odprawimy je przy ołtarzu polowym. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec.

1. W następną niedzielę odbędą się w Mrzezinie – zawody sportowo -pożarnicze Gminy Puck.

Na zawodach będą również:

– kawa/ciasto oraz posiłki na ciepło serwowane przez KGW

– stoiska z: lodami, cukierkami, watą cukrową i popcornem

– zabawki i balony z helem, zamek z kulkami

– rękodzieło przygotowane przez Klub Seniora i fanty przygotowane przez OSP.

Serdecznie zapraszają Strażacy OSP Mrzezino

1. W związku z zapytaniami, informujemy, że I Komunia Święta w 2024 roku będzie 12 maja.

1. Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali kościół, ołtarze i otoczenie na Boże Ciało, służbie liturgicznej, Rycerzom Kolumba, niosącym chorągwie, feletrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Adamowi i ekipie za przygotowanie nagłośnienia przy ołtarzach, chórowi, Panu Organiście i wspomagającym go osobom. Wszystkim za piękny klimat tego wyjątkowego Święta.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

12-18.06.2023 r.

Poniedziałek – 12.06.2023

6.30 – za Chorych z naszej parafii

6.30 – za śp. Jana Bastubba w m-c po pogrzebie

18.00 – za śp. Edmunda Wolszon oraz zm. z rodzin Wolszon i Zelewskich

Wtorek – 13.06.2023

6.30 – za zm. męża Piotra Glembin

18.00 – za śp. Jana i Marka Hintz, Jadwigę Wikowską, Jdwigę Janta, zm. rodziców, braci, siostry

oraz dusze w czyścu cierpiące

Środa – 14.06.2023

6.30 – Dz-błag. Ol-trans i sklep Hanka

18.00 – zbiorowa za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy:

1. – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla II Róży Matek ŻR z Połchowa i ich rodzin
  2. – w intencji ministrantów i lektorów
  3. – za śp. Romana oraz zm. z rodziny
  4. – za dusze zm. rodziców Wandy i Wincentego, Krystyny i Stanisława oraz zm. rodziców chrzestnych Teresy i Władysława
  5. – za śp. Babcię Franciszkę Białk w roczn. śm. dziadków Jana i Bernarda i wujków Bernarda, Jana i Feliksa
  6. – za śp. Bronisławę i Stefana Hirsch, Janinę, Zdzisława, Bogusława Domańskich
  7. – za śp. Agnieszkę i Jana Bemka z okazji roczn. śm. Jana

Czwartek – 15.06.2023 – Boże Ciało

6.30 – za śp. Stanisława(on) Chmura

18.00 Dz-błag z okazji 18. urodzin Bartłomieja o zdrowie i opiekę MB na dalsze lata życia

Piątek – 16.06.2023

6.30 – za śp. Kazimierza w 3. roczn. śm.

18.00 – Dz-błag. w intencji Małgorzaty i Rafała w 16. r. ślubu z prośbą o błog. dla całej rodziny

Sobota – 17.06.2023

6.30 – za zm. rodziców Bronisławę i Władysława oraz męża Leona Jaks

15.00 – ślubna

18.00 – za śp. Amelię Mazur w 2 roczn. śm.

18.00 za śp. Władysława(0n) Sonnerg w miesiąc od śm.

Niedziela – 18.06.2023

7.00 – za śp. Halinę i Jana Bastubba w roczn. śm. taty Jana

8.30 – za zm. rodziców Annę i Klemensa, braci Pawła, Józefa, Jana Bemke, Zbigniewa i Stefana Wickich oraz dziadków z obojga stron

10.00 – za zm rodziców Teresę i Romana Dorsz w roczn. śm. Ojca oraz braci Marina i Józefa