Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 12. 06. 2022 R.

1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej warto zdać sobie sprawę z tego, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Jedynego Boga w Trzech Osobach.
  1. Jutro, w poniedziałek, bardzo serdecznie zapraszamy na wieczór fatimski, o godz. 1800. Jeżeli nie będzie deszczu, Eucharystię odprawimy przy ołtarzu polowym, upamiętniającym nasz pierwszy kościół parafialny. Po procesji odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i odśpiewamy Apel Jasnogórski.
  1. W najbliższy czwartek celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. w kościele będą o godz. 700, 830 i 1000 – po której wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy.
  1. Bardzo prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy:  I ołtarz – Osłonino, przy głównej bramie cmentarza, II ołtarz – Smolno, na ul. Rajskiej, u p. Hewelt, III ołtarz – Połchowo, na ul. Pokoju, u p. Stromskich, IV ołtarz – Mrzezino, przy kościele, na ołtarzu polowym.
  1. Na msze św. o godz. 1000 i procesje, zapraszamy szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., jak również tegoroczne dzieci komunijne.
  1. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji oraz o przygotowanie chorągwi i obrazów.
  1. Przez całą oktawę Bożego Ciała, procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią wieczorną i nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę z sumą parafialną.
  1. Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę jutro, w poniedziałek, o godz. 1700. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do kruchty w kościele.
  1. W najbliższy piątek Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym na terenie naszej archidiecezji.
  2. Społeczność Szkoły Podstawowej w Mrzezinie zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w godz. 1500 – 1800.

Poniedziałek 13.06.2022

630       + Ks. Kazimierza Kopciewicza – w 2 r. śm.

1800     + Męża Jana, syna Marka, Jadwigę Janta, Jadwigę Wikowską, rodziców, braci, siostry, dusze w czyśćcu

Wtorek 14.06.2022

630

1800      + Rodziców, teściów, chrzestnych z obu stron, brata Andrzeja, Mirosława i Jolantę

Środa  15.06.2022

630       Dziękczynno – błagalna dla Zarządu i pracowników Ol-transu i sklepu Hanka

1800     1. + Bronisławę i Stefana Hirsch, Janinę, Zdzisława, Bogusława Domańskich

1. + Rodziców Leokadię i Feliksa Krzebietke, brata Jana
  2. + Jana Bieszke
  3. + Pelagię i Franciszka Walkusz – w miesiąc od pogrzebu Pelagii
  4. + Czesława Feliszek
  5. O Boże błog. dla ks. proboszcza i w podziękowaniu za dzieło dokonane w naszej parafii

Czwartek 16.06.2022

700       + Rodziców Helenę i Zenobiusza, teściów Felicję i Konrada, siostrę Mariole

830       + Rodziców Halinę i Jana Bastubba – w 2 r. śm. Jana

1000      Dziękczynno – błagalna dla Mirosława – z okazji urodzin

Piątek 17.06.2022

1800     O zdrowie i udaną operację oraz wszelkie potrzebne łaski

Sobota 18.06.2022

630

1800     1. + Rodziców Teresę i Romana Dorsz – w r. śm. ojca, braci Mariana i Józefa

1. + Męża Stefana, synową Marię, zięcia Antoniego, rodziców z obu stron

XII Niedziela Zwykła  19.06.2022

700       + Męża Stanisława Bradtke – w r. śm.

830       + Rodziców Annę i Klemensa, Zbigniewa i Stefana Wickich, Pawła, Józefa, Jana Bemke, dziadków z obu stron

1000     Dziękczynna za kończący się Rok Szkolny

1200     W podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog., zdrowie i opiekę M. Bożej dla Krystyny – w 70 urodziny

1800     + Jana Kukowskiego, Stanisławę i Klemensa Kalkowskich, Józefa Klebba