Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu 02. 01. 2022 AD.

1. W czwartek, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zgodnie z pradawnym zwyczajem – święconą kredą piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. W dzisiejszych czasach takie oznaczenie na drzwiach własnego domu ma wartość religijnego świadectwa. Kreda będzie wyłożona w kruchcie kościoła.
  1. W „Trzech Króli” msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
  1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi św. na porannej mszy św. i po południu od godz. 1630.
  1. Zapraszamy na naukę przed chrztami – w sobotę po wieczornej mszy św.
  1. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miesięczną ofiarą inwestycyjną, która zostanie przeznaczona na prace przy ołtarzu polowym, które wznowimy przy odpowiedniej pogodzie.
  1. Decyzją Ks. Arcybiskupa rozpoczynamy dzisiaj w całej Archidiecezji nowennę w intencji rodzin. Każda parafia otrzymała „Słowo do rodzin” Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, zawierające rozważania na 7 kolejnych dni. Mają one być „źródłem inspiracji i osobistych przemyśleń oraz konkretnych wskazań w rozważaniu codziennych sytuacji rodzinnych”. Niech będzie to szczególny czas modlitwy za rodziny w naszej parafii.Broszurki wyłożone są w kruchcie kościoła i prosimy zabrać je do domu. Ponadto na FB Parafialnym będą umieszczane rozważania z  broszurki na każdy dzień.

Zachęcajmy się wzajemnie do codziennego rozważania i modlitwy w domach np. wyznaczmy sobie stałą godzinę na wspólną modlitwę, zapalmy świecę, odmówmy wspólnie dziesiątkę różańca po rozważeniu słowa przeznaczonego na każdy dzień.

1. By uświęcić i ożywić modlitwę rodzinną, zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w Uroczystość Trzech Króli w godz. od 1300 do 1745.
  1. Serdecznie zapraszamy na Wieczory Kolędowe – zamiast tradycyjnej kolędy, które rozpoczniemy od 10 stycznia. Wzorem ubiegłego roku, o godz. 1900 będzie msza św. za żywych i zmarłych z naszych rodzin, a po niej nabożeństwo przy żłóbku.  Dla każdej większej wioski przeznaczyliśmy dwa dni.

Plan spotkań przy Bożej Stajence wygląda następująco:

Poniedziałek 10. 01.

Zapraszamy mieszkańców Połchowa z ulic: Św. Agaty – numery nieparzyste, Szkolnej – numery parzyste i z pozostałych ulic znajdujących się za wymienionymi ulicami w stronę Pucka wraz z Widlinem.

Wtorek 11. 01.

Zapraszamy mieszkańców Połchowa z wszystkich pozostałych ulic

Środa 12. 01.

Zapraszamy mieszkańców Smolna z ulic od torów do rzeki

Czwartek 13.01

Zapraszamy mieszkańców Smolna z ulic od rzeki do granicy z Żelistrzewem

Piątek 14. 01.

Zapraszamy mieszkańców Mrzezina z ulic: całego „Meksyku” wraz z ul. Dworcową, Gdyńską, Morską i Pucką

Sobota 15. 01.

Zapraszamy mieszkańców Mrzezina z wszystkich pozostałych ulic

Następny Poniedziałek 17. 01.

Zapraszamy mieszkańców Osłonina

Poniedziałek 03.01.2022

1800     + Brunona Klawikowskiego / 3greg./

Wtorek 04.01.2022