XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024 r.

ogłoszenia duszpasterskie
1. W dniu dzisiejszym przypada 110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w tym dniu o naszych Rodakach na emigracji, ale o tych, którzy znaleźli w naszej Ojczyźnie swój bezpieczny dom.
2. We wtorek, rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Przez cały październik zapraszamy po Mszy wieczornej na nabożeństwa różańcowe. W niedzielę o godz. 17.30. Specjalne nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorek o godz. 17.15.
3.W środę, 2 października, w liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, będziemy obchodzić nasz odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył neoprezbiter ks. Mateusz Glembin, nasz parafianin.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek przed i w czasie mszy porannej oraz od godz. 16.30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci klas czwartych do odbycia 9 pierwszych piątków.
Chorych będziemy odwiedzać tradycyjnie wg stałego porządku: Proboszcz w piątek i sobotę, ks. Beniamin w sobotę.
5. W piątek, 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zapraszamy o godz. 16.00 na Mszę świętą dla „Miłośników zwierząt”. Mszę, na którą można przyjść ze swymi podopiecznymi, odprawimy przy ołtarzu polowym. Zapraszamy.
6. W sobotę, 5 października zapraszamy na nabożeństwo I Soboty miesiąca
7. W sobotę też, przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny. W imieniu duszpasterza wspólnoty parafialnej św. Faustyny z Pucka zapraszamy na uroczystości odpustowe o godz. 11.00 lub 18.00.
8. Już dzisiaj zapraszamy do żywego i aktywnego uczestnictwa w misjach parafialnych przed 10. rocznicą konsekracji naszego kościoła.
9. Prosimy, aby za tydzień dzieci przyniosły hasło z krzyżówki, którą umieściliśmy na ostatniej stronie naszego parafialnego czasopisma Anioł Stróż. Po mszy świętej o 10.00 spośród przyniesionych haseł wylosujemy jedno, którego właściciel otrzyma nagrodę niespodziankę. Hasła prosimy, aby wrzucać do skrzyneczki w kruchcie kościoła. Jeśli ktoś jeszcze nie ma czasopisma, wciąż można je jeszcze nabyć. Serdecznie zapraszamy.
10. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii. Dzisiaj kontynuujemy zbiórkę do puszek na pomoc Powodzianom.
11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Ziemann z Mrzezina oraz odszedł do wieczności śp. Zbigniew Kamiński, również z Mrzezina, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.