XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2024 r.

ogłoszenia duszpasterskie
1. Witamy gości i turystów, którzy w naszym kościele są na niedzielnej Eucharystii. Życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.
[GAP]
2. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne założyciela Rycerzy Kolumba bł. Michaela McGivneya. Pragniemy Panu Bogu dziękować za tę wspólnotę i wszelkie dzieła, które podejmuje na rzecz naszej Parafii, ale także całego Kościoła.
Jest też Dzień Fatimski. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli zapraszamy na Mszę przy ołtarzu polowym. Różaniec w kościele o godz. 17.30.
[GAP]
3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze wg porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 i 20.00. W tradycji jest to święto MB Zielnej, stąd, na każdej mszy będziemy sprawować obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów, a także pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła po Mszy o godz. 12.00.
[GAP]
4. W piątek przypada wspomnienie św. Rocha – patrona Smolna. Tradycyjnie już, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00, którą będziemy sprawować na cmentarzu cholerycznym w Smolnie. W tym dniu Msza wieczorna w kościele w Mrzezinie normalnie. W razie opadów, Msza w kościele.
[GAP]
5. Ponadto w tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek (12.08) w naszej archidiecezji – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; w środę (14.08) – uroczystość rocznicy poświecenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku-Oliwie; w sobotę (17.08) – wspomnienie św. Jacka.
[GAP]
6. Dla powracających Parafian z wakacji informacja, że dostępny jest pilotażowy nr czasopisma „Anioł Stróż” w cenie wyjściowej – 10 zł. Zachęcamy do lektury.