OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18. 06. 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, w czasie Mszy o godz. 10.00 będziemy wraz z dziećmi i młodzieżą, dziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny.

1. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą świętą.

3.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w środę (21.06.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w sobotę (24.06.) – przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

1. W wigilię uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek o godz. 19.30, zapraszamy na dodatkową Mszę świętą w Osłoninie nad zatoką.
  2. Dzisiaj odbywać się będą w Mrzezinie – zawody sportowo -pożarnicze Gminy Puck. Serdecznie zapraszamy w imieniu Strażaków z OSP Mrzezino.

1. W sobotę, w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 10.00 odbędą się święcenia diakonatu, na które zapraszamy. Wśród kandydatów jest nasz Parafianin – Mateusz Glembin, z czego bardzo się cieszymy. W tym dniu otoczmy Mateusza naszą modlitwą.

1. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy świętej o godz. 10.00 zostaną wprowadzeni, w sposób uroczysty nowi lektorzy i ministranci.

1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączali się w sposób aktywny w procesję oktawy Bożego Ciała i uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Szczególnie: dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich opiekunkom, służbie liturgicznej, niosącym chorągwie, sztandary i feletrony.

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Kleryka z Seminarium Duchownego w Gdańsku – Oliwie, również będziemy mogli wesprzeć nasze seminarium Duchowne.
  2. Spotkanie do Sakramentu Bierzmowania dla obecnych uczniów klas 8 szkoły podstawowej w Piątek 23 czerwca o godz. 18:50 jest to drugi termin dla osób które nie były w pierwszym terminie w ubiegły piątek.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

19-25.06.2023 r.

Poniedziałek – 19.06.2023

6.30 – O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla Barbary Illa w 18. urodziny

18.00 – za śp. męża Stanisława Bradtke w roczn. śm

Wtorek – 20.06.2023

6.30 – za zm. dziadków Marty i Feliksa Stromskich od wnuczki Bogumiły

18.00 – za śp. Augustyna Rinc, Edmunda Hildebrandt z okazji dnia OJCA

Środa – 21.06.2023

6.30 – za śp.. Marię i Romana Czaja oraz dziadków z obojga stron

18.00 – zbiorowa za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy:

1. – za śp. Stanisława Gohra
  2. – za śp. rodziców Annę i Jana Myślisz
  3. – za śp. Rafała, rodziców Helenę i Franciszka Kaczykowskich, Barbarę i Alfonsa Trella, brata Stanisława
  4. – za śp. Jana Szreder, zm. z rodz. Szreder, Cejn owa, Ostrowskich oraz zm. rodziców chrzestnych
  5. – za śp. Ojca Feliksa Stromskiego oraz brata Benedykta Stromskiego
  6. – za śp. Jerzego Grzenkowicz od strażaków z OSP Mrzezino, Smolno i Żelistrzewo
  7. – za śp. Jana Ziemann z okazji imienin
  8. – za śp. Danutę Hinz w 5. roczn. śm. oraz zmarłych z rodziny z obojga stron
  9. – za śp. Konrada Krzebietke oraz zm. dziadków obojga stron Annę i Franciszka Krzebietke,

Małgorzatę i Józefa Burzan

1. – za śp. Andrzeja Nawrockiego, rodziców Reginę i Kazimierza oraz zm z rodz. Nawrockich i Supińskich
  2. – za śp. Wacława Willa, rodziców, teściów, oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – 22.06.2023

6.30 – w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

w 55.rocznicę ślubu Marii i Józefa oraz w intencji wiadomej Bogu

18.00 —  za śp. Ojca Feliksa Piastowskiego