OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Agaty, ale ze względu na niedzielę nie jest obchodzone w Kościele powszechnym. My jednak pamiętamy, że św. Agata jest patronką Połchowa. O godz. 12.00 w sposób szczególny, gdyż będzie to msza za mieszkańców Połchowa – w dniu patronki wioski św. Agaty.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w demontaż wystroju świątecznego i sprzątanie kościoła.

1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek – wspomnienie św. Scholastyki.

1. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – jest to jednocześnie XXXI Dzień Chorego.

O godz. 11.00 odprawimy specjalną Mszę świętą połączoną z udzieleniem sakramentu chorych, na którą zapraszamy chorych, osoby w podeszłym wieku, osoby samotne, a także tych, którzy chorymi się opiekują. Jeśli mamy w domu chorych postarajmy się przywieźć ich do kościoła. Sobota, godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pawła Góry w Mrzezinie informuje, że w dniach 6 lutego do 3 marca 2023 r. odbędzie się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły od 6 lutego 2023 r.

1. Zakończyliśmy kolędę. Ze względu na dzisiejszego Gościa – Ks. Jakuba, podsumowanie kolędowe za tydzień.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz naszej parafii, także te kolędowe przeznaczone m.in. na budowę świetlicy parafialnej.

1. Rodzina śp. Agaty Supińskiej, pragnie podziękować, za tak liczną obecność na pogrzebie oraz wszelką życzliwość podczas choroby, jak i po śmierci córki.

1. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Jeszke, lat 36 z Mrzezina. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

6-12.02.2023 r.

Poniedziałek – 6.02.2023

6.30 – za zm. rodziców Amandę i Leona Szefka oraz zm. z rodz. Szefka i Meina

18.00 – za śp. Franciszka w roczn. śm.

Wtorek – 7.02.2023

6.30 – za zm. rodziców Barbarę i Marka Pudlik oraz Irenę i Tadeusza Klein

18.00 – za śp. Jana Hildebrandt, teściów, szwagra, dziadków z obojga stron

Środa – 8.02.2023

6.30 – Dz-błag Ol-trans i sklep Hanka

18.00 – zbiorowa za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy:

1. – za śp. Gertrudę i Romana Myślisz
  2. – za zm. Annę, Jana, Stefanię, Pawła oraz zm. z rodz. Karsznia i Walter
  3. – za śp. syna Piotra Glebin
  4. – za śp. Stefanię, Bernarda, Andrzeja Maszota; Zofię, Teodora, Sylwestra Dettlaff oraz dziadków z obojga stron w roczn. śm Sylwestra i Stefanii
  5. – za śp. siostrę Bronisławę, zm. rodziców Hincke oraz zm. z rodziny
  6. – za śp. Annę Myślisz oraz dziadków Rozalię i Franciszka
  7. – za zm. Marię, Stanisława, Sławomira w rocz. śm. Marii
  8. – za śp. Jerzego Grzenkowicza w miesiąc po pogrzebie
  9. – za śp. Antoniego Skierkę w miesiąc po pogrzebie
  10. – za śp. babcię Leokadię i dziadka Feliksa Krzebietke oraz wujka Jana.
  11. O pomyślną operację dla Edyty.

Czwartek – 9.02.2023

6.30 – za śp. Helenę, Grzegorza, Wacława Willa; Bronisławę, Huberta Konkol

18.00 – za śp. Elżbietę i Antoniego Wandtke

Piątek – 10.02.2023