DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24. 04. 2022 A.D.

1. Dzisiejsza niedziela Bożego Miłosierdzia, kończy oktawę uroczystości Zmartwych-wstania Pańskiego. Jest ona nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia w początkach chrześcijaństwa białych szat przez nowo ochrzczonych, w pierwszym tygodniu po Wielkanocy.

2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na wystawienie Najświętszego Sakramentu w godz. od 1300 do 1745. O godz. 1500 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosier-dzia.

3. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest jako święto patronalne Caritas. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na wsparcie działalności pomocowej gdańskiej Caritas dla mieszkań-ców z Ukrainy.

4. Chętnych zapraszamy do pomocy w demontażu wystroju świątecznego w kościele. Prace rozpoczniemy jutro, w poniedziałek od godz. 800.

5. Bardzo prosimy wszystkich o szczególną uwagę przy wyrzucaniu zniczy do kontenera na cmentarzu. W miniony wtorek wybuchł pożar i konieczna była interwencja Straży Pożarnej. Ogień powstał w wyniku wrzucenia niedogaszonego znicza, a kontener wymaga gruntownego remontu.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe odpra-wiać będziemy codziennie po wieczornej mszy św.

7. Do wieczności odszedł + Stanisław Chmura z Mrzezina. Dobry Jezu…

Poniedziałek 25.04.2022

630       + Rodziców Kreft i Karsznia i krewnych z obu stron

1800     1. + Dziadkowie Hołownia, Słoma, Rogowskich i Czajka