I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 R.

1. Na początku Wielkiego Postu wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie dobrego przeżycia tego czasu. Pomocne ku temu są modlitwa, post, jałmużna oraz różne wyrzeczenia i dobre postanowienia.
  1. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na szczególne nabożeństwa, które pomogą nam w rozważaniu męki Pana Jezusa. W każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 800 i 1730, a w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 1500. W tym roku rozważania na drodze krzyżowej będą prowadzili małżonkowie z Domowego Kościoła.
  1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że w każdą środę po rannej i wieczornej mszy św. jest możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św. Ponadto przed każdą mszą świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  1. Chętnych mężczyzn, którzy chcieliby należeć do Rycerzy Kolumba prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
  1. Informujemy, że Ks. Edmund Skierka został zwolniony przez Ks. Arcybiskupa z obowiązków duszpasterskich w naszej parafii i aktualnie przebywa na leczeniu w domu rodzinnym. Polecamy modlitwom wiernych Ks. Edmunda.
  1. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na katechezę i spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę, o godz. 1200. Na spotkaniu będzie możliwość odebrania strojów komunijnych.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę i środę popielcową złożyli ofiary do puszek na wsparcie narodu Ukraińskiego. Zebraliśmy 22 670 zł., które przekazaliśmy na konto Caritasu. Dziękujemy również Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie zbiórki.
  1. Do zaznaczonej skarbonki w kruchcie można składać swoją jałmużnę wielkopostną. Pismo św. mówi, że jałmużna gładzi wiele grzechów i otwiera nas na drugich. Zebrane ofiary będziemy systematycznie przekazywali na wsparcie mieszkańców z Ukrainy.
  1. Przez cały okres Wielkiego Postu, w kruchcie kościoła, organizujemy zbiórkę artykułów, które na bieżąco będziemy przekazywali rodzinom z Ukrainy mieszkającym na terenie naszej parafii oraz parafii sąsiadujących:
  • żywność z długim terminem przydatności do spożycia;
  • środki czystości; środki higieniczne;
  • produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki;
  • koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry (NOWE); środki opatrunkowe.
  1. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miesięczną ofiarą na inwestycje. Korzystając z odpowiedniej pogody zakończyliśmy montaż blachodachówki nad ołtarzem polowym oraz kamieniarze rozpoczęli układanie kamienia w samym ołtarzu.
  1. Ponadto wokół miejsca upamiętniającego pierwszy kościół, rozstawiliśmy ławki, które zakupiliśmy z ofiar złożonych w czasie wieczornic kolędowych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w wymienionych pracach.

Poniedziałek 07.03.2022

630       + Helenę, Grzegorza, Wacława Willa, Bronisławę, Huberta Konkol

1800     1. + Danutę Dettlaff /5 greg./

1. + Rodziców Hilarię i Kazimierza Szlas

Wtorek 08.03.2022

630       + Brata Andrzeja, Mirosława, rodziców, teściów i chrzestnych z obu stron

1800     1. + Danutę Dettlaff /6 greg./

1. + Wojciecha Groth, + z rodz. Groth i Rumkowskich

Środa  09.03.2022

630       + Brunona, Eugeniusza Klawikowskich i + z rodz.

1800     1. O zdrowie dla Mateusza

1. O Boże błog. i zdrowie dla Ks. Edmunda
  2. + Bronisława Paszke i + z rodziny
  3. + Gertrudę i Romana Myślisz