I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 R.

 1. Na początku Wielkiego Postu wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie dobrego przeżycia tego czasu. Pomocne ku temu są modlitwa, post, jałmużna oraz różne wyrzeczenia i dobre postanowienia.
 1. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na szczególne nabożeństwa, które pomogą nam w rozważaniu męki Pana Jezusa. W każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 800 i 1730, a w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 1500. W tym roku rozważania na drodze krzyżowej będą prowadzili małżonkowie z Domowego Kościoła.
 1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że w każdą środę po rannej i wieczornej mszy św. jest możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi św. Ponadto przed każdą mszą świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 1. Chętnych mężczyzn, którzy chcieliby należeć do Rycerzy Kolumba prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 1. Informujemy, że Ks. Edmund Skierka został zwolniony przez Ks. Arcybiskupa z obowiązków duszpasterskich w naszej parafii i aktualnie przebywa na leczeniu w domu rodzinnym. Polecamy modlitwom wiernych Ks. Edmunda.
 1. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na katechezę i spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę, o godz. 1200. Na spotkaniu będzie możliwość odebrania strojów komunijnych.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę i środę popielcową złożyli ofiary do puszek na wsparcie narodu Ukraińskiego. Zebraliśmy 22 670 zł., które przekazaliśmy na konto Caritasu. Dziękujemy również Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie zbiórki.
 1. Do zaznaczonej skarbonki w kruchcie można składać swoją jałmużnę wielkopostną. Pismo św. mówi, że jałmużna gładzi wiele grzechów i otwiera nas na drugich. Zebrane ofiary będziemy systematycznie przekazywali na wsparcie mieszkańców z Ukrainy.
 1. Przez cały okres Wielkiego Postu, w kruchcie kościoła, organizujemy zbiórkę artykułów, które na bieżąco będziemy przekazywali rodzinom z Ukrainy mieszkającym na terenie naszej parafii oraz parafii sąsiadujących:
 • żywność z długim terminem przydatności do spożycia;
 • środki czystości; środki higieniczne;
 • produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki;
 • koce, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry (NOWE); środki opatrunkowe.
 1. W przyszłą niedzielę kolekta będzie miesięczną ofiarą na inwestycje. Korzystając z odpowiedniej pogody zakończyliśmy montaż blachodachówki nad ołtarzem polowym oraz kamieniarze rozpoczęli układanie kamienia w samym ołtarzu.
 1. Ponadto wokół miejsca upamiętniającego pierwszy kościół, rozstawiliśmy ławki, które zakupiliśmy z ofiar złożonych w czasie wieczornic kolędowych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w wymienionych pracach.

 

Poniedziałek 07.03.2022

630       + Helenę, Grzegorza, Wacława Willa, Bronisławę, Huberta Konkol

1800     1. + Danutę Dettlaff /5 greg./

 1. + Rodziców Hilarię i Kazimierza Szlas

 

Wtorek 08.03.2022

630       + Brata Andrzeja, Mirosława, rodziców, teściów i chrzestnych z obu stron

1800     1. + Danutę Dettlaff /6 greg./

 1. + Wojciecha Groth, + z rodz. Groth i Rumkowskich

 

Środa  09.03.2022

630       + Brunona, Eugeniusza Klawikowskich i + z rodz.

1800     1. O zdrowie dla Mateusza

 1. O Boże błog. i zdrowie dla Ks. Edmunda
 2. + Bronisława Paszke i + z rodziny
 3. + Gertrudę i Romana Myślisz
 4. + Benedykta Karsznia, Magdalenę, brata Andrzeja, + z rodz. Szefka i Lademann
 5. + Ojca Franciszka Walkusz – w 20 r. śm., brata Stanisława i + z rodz. Hildebrandt
 6. + Jana Białk
 7. + Adama Bartkowskiego
 8. + Męża Stefana Myślisz
 9. + Danutę Dettlaff /7 greg./

 

Czwartek 10.03.2022

630       + Rodziców i rodzeństwo Elendt

1800     1. + Danutę Dettlaff /8 greg./

 1. + Rodziców Edytę i Stefana Szlage, Jadwigę Barnet – w r. śm. taty

 

Piątek 11.03.2022

830       + Elżbietę, Feliksa, Ryszarda, Gertrudę, + z rodz. Walter i Klajnys

1800     1. + Danutę Dettlaff /9 greg./

 1. O szczęśliwe rozwiązanie i łaskę zdrowia dla Natalii i dzieci

 

Sobota 12.03.2022

630       + Rodziców Jadwigę i Bernarda, siostrę Walerię Rumkowską, Gabrielę, Stanisława Mudlaff, dziadków z obu stron

1800     1. + Danutę Dettlaff /10 greg./

 1. + Gertrudę i Huberta Koss

 

II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

700       + Jana Szreder, rodziców Szreder, Cejnowa, Ostrowskich, dusze w czyśćcu

830       + Ewę i Jana Kwidzińskich, Barbarę, Leona i Henryka Miotke, Klemensa i Stanisławę Jóskowskich, Marka i Jana Pilc

1000     + Danutę Dettlaff 11 greg./

1200     Chrzty

1800     + Rodziców Annę i Juliusza Stefan, brata Edmunda – w r. śm. matki