Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

XXVIII Niedziela Zwykła – 11. 10. 2015 AD.

XXVIII Niedziela Zwykła – 11. 10. 2015 AD.

 1. Obchodzimy dzisiaj w całej Polsce Piętnasty Dzień Papieski pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 1. Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy dla dorosłych codziennie po mszy św. wieczornej, dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 1730, a dla młodzieży w piątek o godz. 1730. Ponadto w niedzielę na każdej mszy św. odmawiamy „10” różańca.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w pierwszej Parafiadzie. Szczególnie dziękujemy Radzie Parafialnej, Radzie Sołeckiej Mrzezina i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Mrzezina za organizację Parafiady i nagrody. Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół w Mrzezinie za udostępnienie boisk i sal lekcyjnych oraz Pani Joannie Kreft za przeprowadzenie turnieju w piłkę siatkową. Dziękujemy Radzie Sołeckiej z Połchowa oraz Paniom z Kół Różańcowych z Połchowa za ciepłe napoje i ciasto. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom. Mecz piłkarski zakończył się remisem 3:3. Natomiast w końcowej klasyfikacji rozgrywek w szachy i piłkę siatkową wynik przedstawia się następująco: 1 miejsce Mrzezino, 2 miejsce Połchowo, 3 miejsce Osłonino i 4 miejsce Smolno.
 1. Dokładnie jutro, w poniedziałek, minie pierwsza rocznica konsekracji naszego nowego kościoła. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy angażowali się w wybudowanie tego kościoła i nadal troszczą się o jego wystrój, piękno i czystość.
 1. We wtorek zapraszamy po raz ostatni w tym roku na wieczór fatimski. Jak zawsze rozpoczniemy go mszą św. wieczorną, po niej modlitwa różańcowa, następnie procesja z figurą Pani Fatimskiej i Apel Jasnogórski.
 1. 14 października jest dniem poświęconym Edukacji Narodowej, czyli jest świętem nauczyciela. Wszystkim tym, którym drogie jest dzieło nauczania i wychowania młodych pokoleń, życzymy jak najobfitszego Bożego Błogosławieństwa w pracy zawodowej i życiu osobistym oraz zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 1. W najbliższy piątek zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II, na godz. 1730, którą połączymy z różańcem dla młodzieży. Do skarbonki w kruchcie kościoła można wrzucać intencje, które będą odczytane i za które będzie odprawiona msza św. Po wieczornym różańcu będzie możliwość ucałowania relikwii. Tuż przed nowenną, intencje należy przynieść do zakrystii.
 1. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna. Wyjazd na pielgrzymkę nastąpi o północy z czwartku na piątek. Bardzo prosimy o dokonanie wpłat najpóźniej do wtorku. Spotkanie informacyjne dla wyjeżdżających odbędzie się w najbliższą środę w salce w  kościele  o godz. 1930.
 1. W przyszłą niedzielę do gazetki parafialnej zostaną dołożone kartki na wypominki.

 

 

Poniedziałek 12.10.2015

630       + Leon Zelewski, rodzice Hintzke, Zelewscy, brat Augustyn, dusze w czyśćcu cierpiące

1800     1. + mąż Edmund Loewnau – 4 r.śm., syn Daniel, teściowie Paweł i Zofia Loewnau, ojciec Ryszard

Kowalski

 1. + rodzice Klara i Władysław Czerniccy, Anna i Stanisław Groenwald, rodzeństwo z obu stron
 2. + Franciszek i Maria Kawalec, rodzeństwo Julia i Władysław, bratowa Genowefa

 

Wtorek 13.10.2015

630       + mąż Franciszek Banaszkiewicz i dziadkowie

1800     1. + Zofia Rinc – int. od I Róży Matek z Połchowa

 1. 2. + Gerard Straszewski
 2. + Jan Lessnau

 

Środa 14.10.2015

630       + Alicja Koy – int. od rodziny

1800       1. + Teresa, Bronisław Hildebrandt, Mieczysław Szulist, dziadkowie z obu stron, szwagrowie: Józef i Benedykt

 1. + ojciec Antoni Labun, ojciec chrzestny Piotr Kreft, dziadkowie Trela, Kreft, Szczypior, Labun, ciocie   i wujkowie
 1. + Maria Schmidt – int. od III Róży Matek z Połchowa

 

Czwartek 15.10.2015

630       1. + Jadwiga Rzepa – z racji imienin

 1. + rodzice Marta i Alfred Sonnberg, żona Ewa – w r. śmierci

1800     1. + mąż Jan Prena – 9 r. śmierci

 1. + Bronisław Paszke – w r.śmierci

 

Piątek 16.10.2015

630       + Ginter Walter –  5 r. śmierci i zmarli z rodziny          

1800     1. Dziękczynno – błagalna Elżbiety i Piotra Selke w 11 rocznicę ślubu i w dniu ich obojga urodzin

 1. Msza zbiorowa / Nowenna do św. Jana Pawła II /

 

Sobota 17.10.2015

630       + Jan, Anna, Stefania i Paweł Karsznia – w 10 r. śmierci Jana

1800     1. + Maria i Roman Czaja

 1. + Jerzy, Leokadia, Franciszek, Łucja Derc – w dniu urodzin Jerzego

 

Niedziela 18.10.2015

700       + Jan Szreder, Halina Ostrowska, rodzice Ceynowa, Szreder, rodzice chrzestni

830       + rodzice Maria i Stanisław Bigot, Leon Drzeżdżon

1000     + Stanisława, Leon Musiałkowscy – w r. urodzin Stanisławy

1130      za parafian

1400       O Boże błog. w rodzinie Elwart i o łaskę zdrowia w 40.rocznicę sakramentu małżeństwa

1800     + ojciec Leon – z racji 68 urodzin i dziadkowie z obu stron