XXII Niedziela Zwykła – 01. 09. 2013 AD.

1. Dzisiaj, 1 września, przypada 74.  rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za wszystkie ofiary wojny, a  także o pokój na świecie.
  2. Przeżywamy dzisiaj dożynki parafialne. Trwając w dziękczynnej modlitwie za tegoroczne zbiory, prośmy o dalsze błogosławieństwo dla wszystkich naszych rodzin.
  3. Przypominamy, że od dzisiaj msza św. wieczorna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 1800.
  4. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji pt. „Tornister pełen uśmiechów”. Dzięki niezwykłej ofiarności wypełniliśmy 29 tornistrów, które zostały przekazane dzieciom. Dziękujemy również Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za koordynację całej zbiórki.
  5. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do kościoła.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Warto rozpocząć nowy rok szkolny  z łaską uświęcającą. Spowiedź św. będzie na rannej mszy św., a po południu od godz. 1600
  7. W najbliższą sobotę podejmować będziemy w godzinach rannych pielgrzymów z Rumii udających się do Swarzewa. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu i godnym przyjęciu pielgrzymów.
  8. Pielgrzymka z naszej parafii do Swarzewa wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 445. Powrót planowany jest ok. godz. 1600. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy  w drodze, tym bardziej, że w tym roku idziemy po raz sześćdziesiąty.
  9. W sobotę po wieczornej mszy św. odbędzie się nauka przed chrztem.
  10. Kolejny sponsor zakupił do nowego kościoła tabernakulum. Zostało ono sprowadzone z Włoch, a wykonane jest z mosiądzu, srebra i złota. Wystawione jest ono dzisiaj na bocznym ołtarzu i zachęcamy do obejrzenia.
  11. Tegoroczny odpust parafialny połączymy z uroczystością poświęcenia kościoła, wmurowania kamienia węgielnego i wyróżnienia zgłoszonych jubileuszy małżeńskich. Te historyczne wydarzenia przeżywać będziemy w niedzielę, 13 października, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa.
  12.  Kolejny etap budowy rozpoczniemy po pielgrzymce do Swarzewa. Najpierw wykonamy prace ziemne, następnie kontynuować będziemy elewację i jednocześnie przygotowywać będziemy kościół do poświęcenia.
  13. Z racji pielgrzymki, kolektę inwestycyjną przeprowadzimy za dwa tygodnie, tj. 15 września.