Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

XXII Niedziela Zwykła – 01. 09. 2013 AD.

XXII Niedziela Zwykła – 01. 09. 2013 AD.

 1. Dzisiaj, 1 września, przypada 74.  rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za wszystkie ofiary wojny, a  także o pokój na świecie.
 2. Przeżywamy dzisiaj dożynki parafialne. Trwając w dziękczynnej modlitwie za tegoroczne zbiory, prośmy o dalsze błogosławieństwo dla wszystkich naszych rodzin.
 3. Przypominamy, że od dzisiaj msza św. wieczorna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 1800.
 4. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji pt. „Tornister pełen uśmiechów”. Dzięki niezwykłej ofiarności wypełniliśmy 29 tornistrów, które zostały przekazane dzieciom. Dziękujemy również Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za koordynację całej zbiórki.
 5. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Warto rozpocząć nowy rok szkolny  z łaską uświęcającą. Spowiedź św. będzie na rannej mszy św., a po południu od godz. 1600
 7. W najbliższą sobotę podejmować będziemy w godzinach rannych pielgrzymów z Rumii udających się do Swarzewa. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu i godnym przyjęciu pielgrzymów.
 8. Pielgrzymka z naszej parafii do Swarzewa wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 445. Powrót planowany jest ok. godz. 1600. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy  w drodze, tym bardziej, że w tym roku idziemy po raz sześćdziesiąty.
 9. W sobotę po wieczornej mszy św. odbędzie się nauka przed chrztem.
 10. Kolejny sponsor zakupił do nowego kościoła tabernakulum. Zostało ono sprowadzone z Włoch, a wykonane jest z mosiądzu, srebra i złota. Wystawione jest ono dzisiaj na bocznym ołtarzu i zachęcamy do obejrzenia.
 11. Tegoroczny odpust parafialny połączymy z uroczystością poświęcenia kościoła, wmurowania kamienia węgielnego i wyróżnienia zgłoszonych jubileuszy małżeńskich. Te historyczne wydarzenia przeżywać będziemy w niedzielę, 13 października, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa.
 12.  Kolejny etap budowy rozpoczniemy po pielgrzymce do Swarzewa. Najpierw wykonamy prace ziemne, następnie kontynuować będziemy elewację i jednocześnie przygotowywać będziemy kościół do poświęcenia.
 13. Z racji pielgrzymki, kolektę inwestycyjną przeprowadzimy za dwa tygodnie, tj. 15 września.