Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

XII Niedziela Zwykła – 22. 06. 2014 AD.

XII Niedziela Zwykła – 22. 06. 2014 AD.

  1. Wyrażamy szczerą wdzięczność wszystkim, którzy tak licznie i pobożnie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy i nagłośnienie. Dziękujemy dzieciom komunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiaty; liturgicznej służbie ołtarza; organiście, chórzystom i młodzieży z zespołu; Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Członkom Żywego Różańca; osobom niosącym chorągwie i obrazy; wszystkim strażakom czuwającym nad bezpieczeństwem  i pełniącym służbę przy baldachimie oraz fotografom. Niech publiczne wyznanie wiary w Chrystusa Eucharystycznego zmobilizuje nas wszystkich do systematycznego uczestniczenia we mszy św.
  2. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które łączymy z nabożeństwem czerwcowym po wieczornych mszach św. W czwartek, na zakończenie Oktawy, poświęcimy wianki z kwiatów i ziół leczniczych.
  3. Jutro, w poniedziałek, w wigilię Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela zapraszamy na mszę św. w Osłoninie nad zatoką, o godz. 1930.
  4. Również jutro obchodzić będziemy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie i życzliwym słowie o swoich ojcach.
  5. W przyszłą niedzielę, na mszy św. o godz. 1000, dziękować będziemy za zakończony rok szkolny i katechetyczny oraz prosić będziemy o bezpieczne wakacje.
  6. Zakończyliśmy prace przy ocieplaniu i osuszaniu plebanii. Z całego serca dziękujemy wszystkim tak ofiarnie pracującym, a paniom za przygotowywane posiłki. Nastąpi teraz przerwa w pracach budowlanych. Niezależnie od tego, pracownia kamieniarska przygotowuje cokoły z marmuru, które zostaną umieszczone wokół okrągłych słupów, a w stolarni rozpoczęliśmy przygotowawcze prace do kolejnych ławek i sedilii w ołtarzu.
  7. Do wieczności odszedł w minionym tygodniu: + Jan Hintz z Mrzezina. Dobry Jezu…