Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 R.

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 R.

 1. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Bardziej skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Tym bardziej zachęcamy do gorliwego przeżywania nabożeństw pasyjnych – Drogi Krzyżowej w piątek i Gorzkich Żali w niedzielę.
 2. Do przyszłej niedzieli włącznie można jeszcze nabywać świece wielkanocne oraz składać jałmużnę do skarbonki w kruchcie. Z zebranych ofiar zakupimy opał rodzinom potrzebującym wsparcia.
 3. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Podczas wszystkich mszy świętych pobłogosławimy gałązki palmowe oraz odczytana zostanie Męka Pańska. Ze względów na obostrzenia palemki należy przygotować sobie we własnym zakresie, a procesja z palmami się nie odbędzie.
 4. Z tych samych względów nie będzie spowiedzi dekanalnej przed świętami. By jednak dać możliwość duchowego przygotowania się do świąt zapraszamy codziennie do spowiedzi św. Od poniedziałku do soboty, na porannej mszy św. i po południu w godz. 1730 – 1900. Prosimy sukcesywnie korzystać ze spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnią chwilę, gdyż niedopuszczalne są kolejki do konfesjonałów.
 5. Kontynuujemy prace remontowe przy kostnicy oraz prace mające na celu udostepnienie toalet. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim panom za zaangażowanie w realizowane prace, a paniom za ciepłe posiłki.
 6. 8 grudnia ubiegłego roku, minęło 150 lat, od kiedy Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego. Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa, Papież Franciszek postanowił, że od tamtego dnia aż do 8 grudnia bieżącego roku, obchodzony będzie specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.
 7. W związku z powyższym, od dzisiaj do 8 grudnia, w miejsce modlitwy do św. Michała Archanioła, odmawiać będziemy modlitwę do św. Józefa w intencji naszych rodzin.
 8. Niech wszyscy wierni, poprzez modlitwy i dobre czyny, z pomocą Świętego Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu, starają się uzyskać pociechę i ulgę w ciężkich ludzkich utrapieniach, które dręczą współczesny świat.

 

Modlitwa w intencji rodzin

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin. Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzamy Ci nasze rodziny, nasze prace, radości i cierpienia. Powierzam Ci naszą codzienność.

Wprowadź Jezusa do naszych domów, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasze rodziny osiągnęły szczęście doczesne i wieczne. Amen.

 

Poniedziałek 22.03.2021

630       + Rodziców Walburgę i Stefana Potrykus, siostrę Marię, brata Kazimierza

1800     1. + Józefa, Leona, Marię Zinkel

 1. + Rodziców Jana i Marię Klein – w r. śm. mamy

 

Wtorek 23.03.2021

630       + Rodziców Jadwigę i Władysława Koss, Jana, Barbarę, + z rodz. Koss – w r. śm. Jadwigi

1800     1. + Jana i Otylię Nadolskich, + z rodz.

 1. Rodziców Franciszka i Zofię, brata Jana

 

Środa  24.03.2021

630       + Monikę i Jana Proch, brata Jerzeg

1800     1. Podziękowanie za szczęśliwe rozwiązanie

 1. + Z rodz. Majkowskich, Daleckich – w r. śm. Daniela
 2. + Męża Pawła Piechockiego, rodziców z obu stron
 3. + Rodziców Irenę i Mieczysława, Teresę i Bronisława, + z rodziny
 4. + Jana i Marię Pioch, Alojzego i Annę Kolmetz, Edwina Klebba, Jadwigę i Andrzeja Fałach, wujka Jana
 5. + Rodziców Stefanię i Piotra Supińskich i Wychodnik, + z rodziny

 

Czwartek 25.03.2021

630       + Siostrę Marię, brata Leona, rodziców Marię i Stanisława Bigott

1800     1. Dziękczynno – błagalna dla Mateusza – w 40 urodziny

 1. + Mamę Genowefę Karsznia, dziadków z obu stron

 

Piątek 26.03.2021

830       1. + Marię i Stefana Kleba

            2.

1800     + Jerzego i Krystynę Potrykus, Ewę Koreike

 

Sobota 27.03.2021

630       1. + Wiesława Supińskiego

1800      + Rodziców Annę i Franciszka Szlaga, brata Tadeusza – w r. śm. matki

 

VI Niedziela Wielkiego Postu 28.03.2021

700       + Klemensa i Irenę Grubba, rodziców Leona i Martę Bizewskich

830       + Kazimierza Żywickiego, Pawła Pientschke

1000     + Bronisławę i Leona Nadolskich, Marię i Franciszka Kos, Gertrudę i Franciszka Ellwat

1200     Za parafian

1500     Gorzkie Żale

1800     + Rodziców Bronisławę i Władysława, męża Leona Jaks – w r. śm. ojca