Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba są jedną z największych organizacji katolickich na świecie. Jest to stowarzyszenie męskie, którego założycielem był bł. ks. Michael McGivney. Naczelnymi zasadami zakonu są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.

Rada Rycerzy Kolumba z Mrzezina powstała w listopadzie 2017 roku i obecnie liczy 48 braci, w tym 8 braci z Redy. Patronem Rady jest Święty Józef. Nasi rycerze angażują się w organizację różnego rodzaju działań charytatywnych, aktywnie uczestniczą w życiu Kościoła i Parafii. Ich postawa w codziennym życiu jest wzorem do naśladowania i stanowi silny filar funkcjonowania naszej parafialnej wspólnoty. Rycerze uczestniczą w regularnych spotkaniach, dniach skupienia i formacji, dzięki czemu rozwijają się w swojej posłudze i wzmacniają duchowo. Raz w roku w szeregach Rady wybierane są stanowiska funkcyjne. Spotkania odbywają się cyklicznie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich praktykujących mężczyzn, którzy chcą wzrastać w braterskiej formacji do zgłaszania się w nasze szeregi. W tym celu prosimy o kontakt z Kapelanem lub Wielkim Rycerzem.

Kapelan:

ks. proboszcz Dariusz Ławik