Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 10 – 17 IV 2018

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 10 – 17 IV 2018

Biuro Turystyki Wojażer sp. z o.o. zaprasza:
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela
10 – 17 IV 2018, cena 4 300 zł

10.04 (wtorek)
Gdańsk – Lizbona
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 16.00. Odlot do Lizbony o godzinie 18.00. Przylot na lotnisko w Lizbonie o godzinie 21.20. Transfer do hotelu na nocleg.

 

11.04 (środa)
Lizbona
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony, stolicy Portugalii. Zwiedzanie dzielnic Baixa i Alfa-ma, spacer po deptaku Rua Augusta, zwiedzanie lizbońskiej katedry. Następnie wejście na plac widokowy obok zamku św. Jerzego, stąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Spacer do kościoła pw. św. Antoniego (miejsce jego narodzin) – Msza Święta. Po Mszy czas wolny i możliwość spróbowania portugalskich przysmaków np. słynnego bacalhau (dorsza). Przejazd do dzielnicy Belem. Zwiedzanie klasztoru Hieronimitów, znajdującego się na liście UNESCO, spacer do wieży Belem i pod Pomnik Odkryć Geograficznych upamięt-niających sławnych portugalskich zdoby-wców, Henryka Żeglarza, Vasco da Gama i Ferdynanda Magellana. Kolacja i nocleg w Lizbonie.

 

12.04 (czwartek)
Lizbona – Fatima
Po śniadaniu przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Pobyt w san-ktuarium, powstałym na miejscu objawień Maryjnych z 13 maja 1917 r., gdzie znajdują się groby siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty. Projekt bazyliki wykonał architekt holenderski, a kamień węgielny pod budowę kościoła położono w 1928 roku. W skład sanktuarium wchodzi również kompleks Domów Rekolekcyjnych oraz nowoczesny kościół Świętej Trójcy, którego budowę zakończono w roku 2007. W ciągu dnia Msza Święta. Udział w wieczornej modlitwie różańcowej i procesji z lampionami.

 

13.04 (piątek)
Fatima
Po śniadaniu pobyt w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, msza św. w jednej z wielu kaplic ufundowanych dla piel-grzymów. Następnie przejazd do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. W ciągu dnia Msza Święta. Po południu czas wolny w sanktuarium. Wieczorem, po kolacji udział w modlitwie różańcowej i procesji z lampionami. Kolacja i nocleg w Fatimie.

 

14.04 (sobota)
Fatima – Coimbra – Braga
Rano Msza Święta, a następnie udział w Drodze Krzyżowej wijącej się w eukaliptusowym gaju. Następnie przejazd do Coimbry. Zwiedzanie słynnego ośrodka akademickiego, położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteka Joanina, arkadowe budynki wokół głównego placu miasta. Przejazd do Bragi – jednego z najstarszych miast portugalskich oraz jednego z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Dawna siedziba Prymasa Portugalii. Wizyta w Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, które jest celem licznych pielgrzymek. Nocleg w okolicach Bragi.

 

15.04 (niedziela)
Braga – Santiago de Compostela
Przejazd Santiago de Compostela, miasta będącego celem pielgrzymów, przybywa-jących od wczesnego średniowiecza do grobu św. Jakuba. Dla osób chętnych możliwość przejścia fragmentu szlaku św. Jakuba. Msza św. Po południu zwiedzanie katedry św. Jakuba, gdzie znajdują się relikwie świętego. Katedra w Santiago pochodzi z XI wieku i jest jedną z najważniejszych świątyń chrze-ścijaństwa. Wnętrze posiada cenne rzeźby z epoki sztuki romańskiej, natomiast imponująca barokowa fasada katedry powstała w wieku XVIII. Spacer po mieście: Plaza de Obradoiro, Plaza de Prateria, Quintana de Vivos i Quantina de Mortos, starówka z tradycyjną zabudową. Kolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

 

16.04 (poniedziałek)
Santiago de Compostela – Porto
Po śniadaniu Msza Święta. Nstępnie przejazd do Porto, stolicy północnej Portugalii. Zwiedzanie miasta: barokowa katedra (na liście UNESCO), Torre Dos Clerigos, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos czyli z ozdobnych płytek cera-micznych. Czas wolny w najbardziej gwarnym miejscu Porto – Cais da Ribeira, wpisanym na listę UNESCO. W godzinach popołudniowych wizyta w bodedze, zapo-znanie się z produkcją wina Porto, degu-stacja wina. Rejs po rzece Douro, w trakcie którego można podziwiać mosty łączące brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz imponującą panoramę miasta. Kolacja i nocleg w okolicach Porto.

 

17.04 (wtorek)
Porto – Cabo de Roca – Lizbona
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża na Cabo de Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Brzeg na przylądku jest skalisty i wznosi się 144 n.p.m., roztacza się stąd piękny widok na Ocean Atlantycki. Na szczycie klifu stoi XIX-wieczna latarnia. Potem przejazd do Sintry malowniczego miasteczka, które ze względu na łagodny klimat przyciągało w przeszłości elity kraju, stąd w mieście zachowało się wiele imponujących rezydencji. Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po starym mieście – Pałac Narodowy, ruiny zamku Maurów pochodzącego z IX wieku, pałac Pena. Msza Święta. Wieczorem transfer na lotnisko. Odlot do Gdańska o godzinie 21.55. Przylot o godzinie 2.50. Zakończenie wycieczki.

 

 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela: 10 – 17 IV 2018 r.,

cena 4 300 zł

 

Cena obejmuje:

  1. przelot samolotem Gdańsk – Lizbona – Gdańsk
  2. zakwaterowanie w hotelach **/***, w pokojach dwuosobowych (7 noclegów)
  3. przejazd lokalnym autokarem na całej trasie
  4. śniadania i obiadokolacje
  5. opiekę pilota i przewodnictwo
  6. ubezpieczenie

 

Cena nie obejmuje: 

wstępów do zwiedzanych obiektów. Na ten cel należy zabrać ok. 50 euro

 

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Długi Targ 1-7, 80-828 Gdańsk,
tel/fax + 48 58 301 38 47,

www.wojazer.pl, biuro@wojazer.pl