Piąta Niedziela Zwykła – 10. 02. 2019 R.
- Jutro, 11 lutego, obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Jest to szczególna okazja do pogłębienia postawy wrażliwości wobec cierpiących, chorych i osamotnionych. Na mszy św. wieczornej będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych oraz udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na styl Lourdzki. Gorąco zachęcamy osoby starsze i przewlekle chore.
- Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po wieczornej adoracji.
- Misjonarze Krwi Chrystusa ze Swarzewa, zapraszają w czasie właśnie rozpoczętych ferii, dzieci i młodzież na rekolekcje. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie przed kościołem.
- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mrzezinie informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych oraz Klasy Dokumenty można składać w sekretariacie Szkoły dniach od 11 lutego do 8 marca, w godz. 8.00 – 15.00.
- Dzięki niezwykłej mobilizacji mężczyzn w minionym tygodniu wymalowaliśmy obie kaplice boczne, wymieniliśmy oświetlenie w prezbiterium oraz zamontowana została pierwsza konstrukcja pod ołtarz Matki Bożej. Aktualnie trwają prace w zakładzie kamieniarskim i ślusarskim. Po przygotowaniu poszczególnych elementów, będą one sukcesywnie umieszczane w kaplicy.
- Z całego serca dziękujemy panom za niezwykłe zaangażowanie w wymienione prace oraz posprzątanie całego terenu wokół kościoła. Dziękujemy również za codzienne obiady, kawę i ciasto.
- Pogrzeb + Sylwestra Dettlaff z Mrzezina, odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00. Dobry Jezu…
Poniedziałek 11.02.2019
630 + Rodzice Monika i Jan Proch, brat Jerzy, dusze w czyśćcu cierpiące
1800 + Rodzice Paweł i Helena Samel – w r. śm. mamy
Wtorek 12.02.2019
630 + Rodzice Eleonora i Brunon Czarnowscy – w 6 r. śm. ojca, teściowie Stefania i Bronisław Lezner, + z rodz. Lezner i Czarnowskich
1800 + Antoni i Helena Labun, dziadkowie Labun i Szczypior
Środa 13.02.2019
630 Dziękczynno – błagalna Firmy Ol-trans i Marketu Hanka
1800 + Maria i Leon Bigot, Krystyna Klawikowska
Czwartek 14.02.2019
630 + Małgorzata i Józef Dettlaff, Helena i Grzegorz Willa, + z obu strom
1800 + Franciszek i Anna Zielińscy, Michał i Jadwiga Koss – w r. śm. Franciszka
Piątek 15.02.2019
630 + Jan, Bronisława, Brunon Elwart – w r. śm. Jana
1800 + Rodzice Bronisława i Brunon Trella – w r. śm. ojca
Sobota 16.02.2019
630 O łaskę zdrowia dla Stefani
1800 1. + Stanisław Styn – w miesiąc od pogrzebu
- O szczęśliwe rozwiązanie
VI Niedziela Zwykła 17.02.2019
700 + Amanda i Leon, Maria i Jan Szefka, Brunon i Jerzy, Anna i Józef Meina
830 O zdrowie i Boże błog. dla mamy i babci Teresy – w 70 urodziny
1000 + Rodzice Gertruda i Klemens Elendt i mąż Tadeusz
1200 Za parafian
1800 + Anastazja Zywicka i Jerzy Neumiller