Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA –11.05.2014 AD.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA –11.05.2014 AD.

 
1.     Przeżywamy dzisiaj w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Szczególnie pamiętajmy w modlitwach o S. Faustynie, która 10 sierpnia złoży w Poznaniu śluby wieczyste i kleryku Michale, który umacnia swoje powołanie u Księży Salezjanów.  
 
2.     Serdecznie zapraszamy na codzienne nabożeństwo majowe w kościele, o godz. 1730.
 
3.     We wtorek, 13 maja, w dniu, w którym rozpoczęły się objawienia w Fatimie w 1917 roku oraz przypada 33. rocznica zamachu na Św. Jana Pawła II, zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je nabożeństwem majowym o godz. 1730, następnie msza św., modlitwa różańcowa, procesja z figurą i Apel Jasnogórski.
 
4.     Duszpasterstwo Młodzieżowe zaprasza na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w Gdańsku – Zaspie. Wyjazd w najbliższy piątek po mszy św. wieczornej.
 
5.     W przyszłą niedzielę z okazji urodzin Karola Wojtyły dziękować będziemy za Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na „Marsz dla życia i rodziny”, który rozpocznie się w Gdańsku o godz. 1500 na Placu Solidarności. Więcej informacji w gablotach i ulotkach wyłożonych w kruchcie kościoła.
 
6.     W kościele ustawiliśmy 6 kamiennych figur Św. Michała Archanioła, z których 4 zostały zakupione przez indywidualnych ofiarodawców, a 2 przez pielgrzymów uczestniczących w kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie. Natomiast z tyłu kościoła ustawiliśmy specjalne naczynie do wody święconej, które jest darem rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Z całego serca dziękujemy wszystkim sponsorom.
Ponadto wykonaliśmy prace porządkowe na parafialnym cmentarzu i zakupiliśmy nowy blaszak na narzędzia i osprzęt cmentarny.
 
7.     W odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości informujemy, że ławki zostaną w odpowiednim czasie przymocowane do posadzki; na końcu rzędów oraz z boku  i w kruchcie zostaną jeszcze dostawione nowe ławki przy okazji produkcji ławek  i krzeseł do ołtarza. Natomiast przejścia w nawie głównej i nawach bocznych stanowią drogi ewakuacyjne, których szerokość jest ściśle określona przez przepisy przeciwpożarowe i zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną. Dlatego też wymiary ławek są dostosowane do wspomnianych przepisów.