Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2012 R.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2012 R.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Aniołów Stróżów

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.   W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa, które pomogą nam w rozważaniu męki Pana Jezusa.  W każdy piątek na Drogę Krzyżową – o godz. 800  i 1730. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1445.

 2.  Jutro o godz. 1600, przeżywać będziemy Uroczystość Bierzmowania pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Polecamy modlitwom wiernych wszystkich kandydatów i ich rodziny.

 3.  W najbliższy pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi św. o godz.800 i 1700.

 4.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w miniony czwartek tak licznie przybyli na omówienie planów naszej wspólnej pracy w parafii. W wyniku rozmów ustalono m.in.:

  •  Chrztów będziemy udzielali w uroczystej formie, w każdą drugą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 1400. W sobotę poprzedzającą będą odbywały się w kościele nauki przed chrztem po mszy św. wieczornej.
  •  Począwszy od maja, będą co miesiąc po sumie, odbywały się wymiany tajemnic różańcowych: w I niedzielę po pierwszym piątku Róże Żeńskie, a w ostatnią niedziele miesiąca Róże Męskie. Opiekunem Różańca został Ks. Grzegorz, który będzie prowadził stałą formacje dla Członków Żywego Różańca;
  •  Od lipca ulegnie zmianie porządek mszy św. W tygodniu msze św. będą o godz. 700 i 1800, a w niedziele o godz. 730, 1000-dla dzieci i młodzieży, 1130-suma, 1245 – w Połchowie, 1400 i 1800. W związku z tym bardzo prosimy o weryfikacje wcześniej zamówionych intencji mszalnych;
  • Tak jak do tej pory, spowiedzi św. będziemy słuchali na każdej mszy św.;
  •  W najbliższych dniach rozpoczniemy remont biura parafialnego, w którym będzie można załatwiać wszelkie sprawy związane z życiem duchowym i duszpasterskim, będzie się tam mieściło Poradnictwo Rodzinne oraz biblioteka książek religijnych dostępna dla wszystkich;
  •  Opiekę nad cmentarzem, a zwłaszcza przygotowaniem grobów będzie sprawował  P. Waldemar Karsznia z ul. Zakopiańskiej 4;
  • W najbliższych dniach zakończą się rozmowy dotyczące sprawowania funkcji kościelnego oraz organisty w naszym kościele;
  •  Pozostaniemy przy dotychczasowej formie pomocy rodzinom, a zwłaszcza dzieciom będącym w potrzebie;
  •  Przedmiotem do konkretnych ustaleń pozostało utworzenie Rady Parafialnej i grupy „Caritas”, osób dbających o czystość kościoła, a także duszpasterstwa dzieci  i młodzieży.
  • Zapewniamy o naszej otwartości oraz o modlitewnej pamięci we wszystkich intencjach naszej parafii.