Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

XXV Niedziela Zwykła – 21. 09. 2014 AD.

XXV Niedziela Zwykła – 21. 09. 2014 AD.

1. Obchodzimy dzisiaj w Polsce Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała zawsze prawda i dobro.
 
2.  W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze spotkają się na modlitwie w intencji świętości życia pielgrzymki małżeństw z całej Polski. Łącząc się z Jasną Górą w naszym kościele przeżyjemy Parafialny Dzień Świętości Życia Małżeńskiego. Na każdej mszy św. modlić się będziemy za wszystkie rodziny naszej parafii, a małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy zatem wszystkich do rodzinnego uczestniczenia we mszy św. w przyszłą niedzielę.
 
3. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace ziemne przy fundamencie wieży i wymurowaliśmy ściany pierwszej kondygnacji, na której zostanie teraz zabetonowany wieniec ze stropem. Takich kondygnacji będzie pięć. Na wieży zostaną zamontowane dzwony ze starej dzwonnicy, wyposażone w napęd elektryczny. Ponadto odnowiliśmy i zakonserwowaliśmy krzyż misyjny stojący na placu kościelnym. Z całego serca dziękujemy wszystkim pracującym, a paniom za ciepłe posiłki i ciasto. Od jutra zapraszamy do kontynuowania rozpoczętych prac.
 
4. Cieszymy się ogromnie z tego, że informacja o witrażach została przyjęta z takim entuzjazmem i już są fundatorzy kolejnych witraży: św. Anioł Stróż – P. Danuta i Tadeusz Jeszke; św. Agata – mieszkańcy Połchowa; św. Jan Chrzciciel – P. Danuta i Tadeusz Wrese, syn Dariusz, Agnieszka, Łukasz i Marcelina Woźniak; św. Józef – P. Danuta Makurat; św. Juda Tadeusz – P. Barbara i Tadeusz Soitz; św. Tomasz – P. Ewa i Tomasz Gędziorowscy; św. Szymon – P. Ewa i Marek Hewelt z dziećmi; św. Filip – P. Elżbieta i Piotr Selke, Michał, Weronika i Marek Wrese; św. Mateusz – P. Aniela Dombrowska i syn Wojciech; św. Jan – P. Anna i Mariusz Rosin, Krystyna i Stefan Meiranke; św. Maciej – P. Urszula Szlaga z dziećmi; św. Bartłomiej – P. Janina i Feliks Konkol; św. Jakub – P. Maria i Paweł Sokołowscy; św. Andrzej – P. Grażyna i Andrzej Willa. W chwili obecnej jedynie św. Roch pozostał bez fundatora. Pierwsze dwa witraże zostaną zamieszczone przed konsekracją kościoła.
 
5. Przed kilkoma dniami rozpoczęliśmy montaż kotłowni, która znajdować się będzie za chórem. Założone zostały odpowiednie kominy, a od jutra rozpoczniemy montaż dwóch pieców na olej. Fundatorem kotłowni jest P. Roman Jackiewicz z Połchowa przy współudziale P. Olgierda i Grzegorza Hewelt. Wszystkim Panom z głębi serca dziękujemy.

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszły; + Jadwiga Rzeppa i +Wiesława Draws z Mrzezina.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Poniedziałek 22.09.2014
6.30 Dziękczynno – błagalna: Weronika i Marek (2 r. ślubu)
18.00 1) + Leon Zelewski, Augustyn Hintzke
2) + ciocia Elżbieta (w r. śm.), rodzice obojga stron, mąż Jan, brat Feliks
 
Wtorek 23.09.2014
6.30 W pewnej intencji
18.00 1) + rodzice i bracia Dorsz, Jan Kwarta
2) + Stefan i Anna Paszke, siostra Bronisława, rodzice Hincke i Krzebietke
 
Środa 24.09.2014
6.30 W pewnej intencji
18.00 1) + Maria i Stefan Wenserscy
2) + Rozalia i Józef Ziemann, Kazimierz Potrykus, zm. z rodz. Ziemann
 
Czwartek 25.09.2014
6.30 + Władysław Jankowski, Paulina i Franciszek Hildebrandt, dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 1) + rodzice Maria i Stanisław Chmura, brat Władysław, szwagier
2) + z rodz. Figlon: Adam, Jerzy, Zbigniew i Halina
 
Piątek 26.09.2014
6.30 + Władysław Jankowski, bratowa Gabriela Jankowska
18.00 1) + Małgorzata i Tadeusz Rzepa
2) + rodzice Leokadia i Alojzy Myślisz, brat Stanisław
 
Sobota 27.09.2014
6.30 + Amanda i Leon Szefka (25 r. śm. ojca)
16.00 Msza ślubna
18.00 1) + mąż Paweł, rodzice Daleccy i Piontke, zm. z rodz. obojga stron
2) + Konrad Grubba (2 r. śm.) i zm. z rodz. obojga stron
 
Niedziela 28.09.2014
7.00 + Anna i Stefan Miotk, Marta i Wiktor Karsznia
8.30 + Stefania i Stanisław Jeszke (2 r. śm. matki)
10.00 Dziękczynno – błagalna: 1 r. ślubu
11.30 Dziękczynno – błagalna: Krystyna i Gerard (47 r. ślubu) oraz Beata i Krzysztof (22 r. ślubu)
14.00 + Stanisław i Maria Kujawscy (r. śm. Marii)
18.00 + Janina i Józef Grądeccy, Helena i Grzegorz Willa i zm. z rodz. obojga stron