Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

XIII Niedziela Zwykła – 28. 06. 2015 AD.

XIII Niedziela Zwykła – 28. 06. 2015 AD.

1. Już tylko do wtorku zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Zechciejmy podziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, i dla swoich bliskich potrzebne łaski.

2. Nasza sąsiednia parafia w Rekowie przeżywa dzisiaj odpust parafialny. Ks. Proboszcz Fabian zaprasza na festyn, który rozpocznie się o godz. 15:00 na boisku szkolnym w Rekowie.

3. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 17:00.

5. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek mszy św. niedzielnych, które sprawować będziemy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 20:00. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. przed mszą św.

6. W okresie wakacyjnym planujemy zorganizować lekcje z języka angielskiego dla dorosłych oraz lekcje wyrównawcze dla młodzieży. Zapisy odbywają się w zakrystii i biurze parafialnym.

7. Na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa, z dniem 1 lipca br. zakończy prace w naszej parafii Ks. Jakub Dębicki i rozpocznie posługę w parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku – Suchaninie. Jednocześnie do naszej parafii został skierowany Ks. Marcin Sprengiel, który pracował w parafii św. O. Pio w Gdańsku – Ujeścisku, a którego powitamy w przyszłą niedzielę.

8. Z serca przepełnionego wdzięcznością dziękujemy Ks. Jakubowi za trzy owocne lata pracy w naszej parafii. Dziękujemy za prowadzone z entuzjazmem katechezy w szkole i w kościele, za prace z młodzieżą – zwłaszcza za bierzmowanych i duszpasterstwo młodzieżowe; za przykładne formowanie ministrantów i lektorów; wzorowe redagowanie gazetki parafialnej; za owocne przeprowadzenie kursów przedmałżeńskich i stworzenie dwóch kręgów Domowego Kościoła. Dziękujemy za pobożne sprawowanie sakramentów świętych, zawsze przygotowane kazania i długie godziny spędzone w konfesjonale i przy kierownictwie duchowym. Dziękujemy za życzliwość, uśmiech i młodzieńczy kapłański entuzjazm. Jednocześnie życzymy Ks. Jakubowi mocy Ducha Świętego i orędownictwa św. Maksymiliana Kolbego na nowej parafii. Szczęść Boże.