Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

XII Niedziela Zwykła – 23. 06. 2013 AD.

XII Niedziela Zwykła – 23. 06. 2013 AD.

  1. Przed nami ostatni już tydzień  nabożeństw czerwcowych, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga  i gotowość wynagradzania za grzechy nasze i całego świata. Dzisiejsze nabożeństwo ofiarujemy za wszystkich ojców, w dniu ich święta.
  2. Serdecznie witamy i dziękujemy Siostrom Zmartwychwstankom, za obecność, modlitwę i świadectwo życia zakonnego. Modlitwom polecamy zwłaszcza S. Faustynę z naszej parafii, która przygotowuje się do złożenia ślubów wieczystych.
  3. Dzisiaj, w wigilię Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela odprawimy dodatkową mszę św. w Osłoninie nad zatoką, o godz. 2000. Chętnych zapraszamy na wspólny wyjazd rowerami, który nastąpi o 1915 z przed kościoła.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Kalisza. Wyjazd w poniedziałek, 1 lipca, o godz. 600. Koszt wyjazdu wynosi 130 zł., a zapisy odbywają się u Ks. Jakuba.
  5. W przyszłą niedzielę uroczyście zakończymy rok szkolny i katechetyczny na mszy św. o godz. 1000, natomiast o 1130 odbędzie się obrzęd ustanowienia nowych ministrantów  i lektora.
  6. Z radością informujemy, że od przyszłej niedzieli rozpocznie w naszej parafii pracę jako organistka p. Izabela Głowienka z Pucka. Aktualnie jest ona studentką ostatniego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku i gra na organach, gitarze i flecie poprzecznym. Nowa organistka będzie grała na wszystkich mszach świętych zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie.
  7. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze chorych, których odwiedzimy  z sakramentami świętymi w pierwszy piątek lipca. 
  8. Na budowie dekarze kończą pracę nad nawą główną, a tynkarze w najbliższą środę zakończą tynkowanie całego kościoła. Ponadto wstawiliśmy kolejnych 13 okien                    w zakrystii, salce i ołtarzu. Zgodnie z wymogami ochrony przeciwpożarowej przy głównym wejściu na teren kościelny zamontowaliśmy hydrant. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym poświęceniem pracowali przy demontażu rusztowań i sprzątaniu po tynkowaniu, a paniom za wspaniałe obiady i ciasto. Od poniedziałku rozpoczniemy przygotowywanie posadzki do ogrzewania podłogowego. Na całości musimy rozłożyć folię i styropian. Prace te nie wymagają wielkiego nakładu sił, zatem prosimy wszystkich niezdecydowanych do pomocy.
  9. Do wieczności odeszły w minionym tygodniu: + Joanna Reszke z Mrzezina i Anna Mislisch z Osłonina. Dobry Jezu…