Msze św. w niedziele:   7:00    8:30    10:00 Dla dzieci    12:00 Suma    18:00         Msze św. w dni powszednie:   6:30    18:00         Biuro parafialne:   Pon 16:00 – 17:45     Czw 9:00 – 10:00         Adoracja:   Śro 7:10 – 8:00 i 18:40 – 19:30
Close
Mrzezino, ul. Pucka 4

V Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2012 R.

V Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2012 R.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Aniołów Stróżów
Ogłoszenia Duszpasterskie

1.    Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 14:00. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 8:00 w kościele, natomiast po południu – wzorując się na wielu innych parafiach – Drogę Krzyżową odprawimy ulicami Mrzezina. Rozpoczniemy ją przed kościołem  o godz. 17:00.

2.    Od dzisiaj do środy włącznie przeżywamy rekolekcje dla dorosłych i młodzieży starszej. Msze św. z nauką będą o godz. 9:00 i 18:00. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie ze spowiedzi św. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Szerszeń – notariusz Sądu Duchownego w Gdańsku Oliwie oraz doktorant z Prawa Kanonicznego.

3.    W czasie rekolekcji przeprowadzimy zbiórkę artykułów spożywczych oraz chemicznych dla rodzin będących w potrzebie, które składać będzie można przy ołtarzu Matki Bożej.

4.    W zakrystii prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z sakramentami świętymi   w najbliższą środę, po mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9:00.

5.    Sołtysi oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają mieszkańców Mrzezina  i Połchowa do akcji sprzątania drogi łączącej Połchowo z Mrzezinem, w najbliższy czwartek o godz. 16:30. Zbiórka dla osób z Połchowa będzie w Klubie, a z Mrzezina przy Dworcu.

6.    Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Mrzezina zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące działalności Stowarzyszenia w najbliższy czwartek na godz. 19:00 do remizy OSP.

7.    Spowiedź św. z udziałem kapłanów gości będzie w najbliższą sobotę od godz. 15:30 do 18:00.

8.    Również w sobotę po wieczornej mszy św. odbędzie się nauka przed chrztami, których udzielimy w pierwszy dzień świąt.

9.    Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas wszystkich mszy świętych poświęcimy gałązki palmowe oraz odczytana zostanie Męka Pańska. Procesja z palmami odbędzie się na sumie. Palemki będzie można nabyć już w piątek przed Drogą Krzyżową.